İş Davası-İş Avukatı-İş Hukuku

 Bilişim avukatı terimi , 2000’li yıllarda internetin gelişimi ile ortaya çıkan bir hukuk dalıdır. Bilişim avukatı , internet ve bilişim ortamında çıkan uyuşmazlıkları çözen avukat anlamına gelmektedir. Bilişim avukatı mersin ise , mersinde bilişim hukuku alanında hizmet veren avukatlar kastedilmektedir. İnternet avukatı ise , bilişim hukukunun bir alt başlığıdır.

Bilişim Avukatı Mersin Ne İş Yapar ?

 Bilişim suçlarına bakan avukatlar çoğunlukla müstehçenlik suçu , şantaj suçu , tehdit suçu , dolandırıcılık suçu , bilişim sistemine izinsiz girme gibi suçlarla karşılaşmaktadır. Ayrıca bilişim avukatı yukarıda sayılanlarla birlikte online itibar yönetimi , internetten içerik kaldırma , sahte sosyal medya hesabı kapattırma gibi hizmetlerde vermektedir.

İnternetten İçerik Kaldırma Nasıl Yapılır ?

İnternette bir kişinin veya kurumun kişisel haklarını zedeleyici , özel hayatın gizliliğini ihlal edici nitelikle paylaşımlar yapılabilir. Bu gibi durumlarda bilişim ve internet hukuku avukatı olaya hızlı bir şekilde müdahale edebilmektedir. Bilişim avukatı , ilgili durumu belgelendirerek , hızlı bir şekilde bulunduğu ilde Sulh Ceza Mahkemesinden “erişimin engellenmesi” kararı aldılabilir.

Sahte Sosyal Medya Hesaplarının Kapatılması Nasıl Yapılır ?

 Maalesef günümüzde internetin olanakları kimi kişilerce kötü amaçlı kullanılmaktadır. Kişilerin fake adresleri açılmakta , kişilerin özel hayatlarının gizliliği ihlal edilmektedir. Bu gibi durumlarda bilişim avukatı , ilgili duruma ilişkin suç duyurusunda bulunarak ilgili hesapların kapatılmasında yardımcı olabilmektedir.

E-Ticaret Hukuku Avukatı Mersin Nedir ?

E-Ticaret hukuku son zamanlarda hızla gelişen elektronik ticaret şirketlerinin hukuki uyuşmazlıklarını inceleyen hukuk dalıdır. E-ticaret avukatları , “Elektronik Ticaret Kanunu “ olarak bilinen Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve Mesafeli Satış sözleşmeleri alanında uzman avukat demektedir.

Bilişim Suçları ve Bilişim Suçları Avukatı Mersin Nedir ?

 Bilişim suçları Türk Ceza Kanununda düzenlenen suçlardır . (TCK 243-245 ) Bunlar ;

  • a) Bilişim sistemine girme-sızma suçu
  • b) Bilişim sistemini bozma , engelleme , yok etme ve değiştirme suçu
  • c) Banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması suçu
  • d) Yasak cihaz ve program kullanma suçu olarak tanımlanmaktadır.

Bilişim avukatı veya bilişim suçu avukatı ise bilişim hukuku alanında uzmanlaşmış ceza avukatı demektir.

Bilişim Avukatı Ücretleri Ne Kadardır ?

 Bilişim avukatları ücretleri Avukatlık Asgari Ücret tarifesine göre belirlenmektedir.

İletişim Formu