Bylock Ve Fetö Mağdurları

Bylock Ve Fetö Mağdurları

Bylock Ve Fetö Mağdurları

15 Temmuz darbesinden bu yana, Bylock mağduru olduğunu iddia eden binlerce kişi bulunmaktadır.Bu mağdurların tamamı “İsmini darbeden sonra duyduğum bir programı kullanmakla suçlanıyorum. Lütfen bana yardım edin” diye feryat ediyor.Peki ama Bylockun bir telefona kurulmuş olması ve hiç kullanılmamış olması, o telefon sahibini azılı Fetö’cü yapar mı? Son günlerin cevabı aranan sorusu bu… Bu sebeple on binlerce insanın mahkum olduğuna, ancak bu mahkumlar içinde çok sayıda mağdur olduğuna dikkat çekiyor.Daha düz cümlelerle anlatmak gerekirse.

Bylock’un hem devlet için, hem de bazı insanlar için bir tuzağa dönüştüğü bir gerçektir.”ByLock, FETÖ’cü bir yazılım ekibi tarafından oluşturulmuş bir programdır. Adı, “Mor Beyin” olan bu ekip, vakti zamanında, müzik dinlemek veya namaz vaktini öğrenmek için başka programlar da yapmıştı.Bu sebeple Diyelim ki Fetöcü ekibin imzasını taşıyan müzik ve ezan vakti programlarından birini telefonunuza yüklediniz. O program aynı sunucuyu kullanıldığında ByLock’a bir sinyal gönderir ve IP numaranız üzerinde bir kayıt oluşur. Yani siz farkında olmadan Bylock isimli program ile ilk teması sağlamış olursunuz.”Bu konu ile ilgili bir isim var. Balyoz, Poyrazköy ve Ergenekon gibi davalarda da adli bilirkişilik yapan yazılımcı Koray Peksayar, bu iddiaları araştıran bir isim.Peksayar, hazırladığı 52 sayfalık bilirkişi raporunda, ‘Mor Beyin’ isimli yazılım programlarıyla, kullanıcıların farkında bile olmadan ‘https://bylock.net’ sunucusuna yönlendirildiğini tespit etmiş. Yani, gizli olarak yerleştirilen ByLock bağlantısıyla bu uygulamaları kullanan kişilerin IP bilgileri farkında bile olmadan ‘ByLock’a giriş yapmış’ olarak kayıtlara geçtiğini ortaya çıkarmıştır.Peksayar bununla da kalmamış, Play Store ile iletişime geçerek, “Mor Beyin” çatısı altında yayın yaparak ezan, müzik, oyun gibi programların altına Bylock’un gizlice yerleştirildiğine dair bir bulgu olup olmadığını sormuş.Google yaptığı araştırmada bu soruya “Evet, böyle bir teknik kullanılmıştır” yanıtı göndermiş. Ayrıca ‘Mor Beyin’ rumuzunu kullanan kişiyi de bulan Peksayar,Yasin Alpen ismine dikkat çekiyor.Yasin Alpen 17-25 Aralık sürecinden sonra Tübitak’tan istifa ederek Almanya’ya yerleşmiş bir Fetö’cü, Alpen’in ismi FETÖ’ye yönelik ‘Telekulak’ soruşturmasında da geçiyor.

Bazı kişilerin 4 saniyede 8 kez Bylock’a giriş yaptığına dair MİT tarafından hazırlanan raporlar var. Ancak ilginç olan, bu kişiler Bylock’ta hiç mesaj atmamış ve almamış çünkü toplam kullanım süreleri sıfır saniye!İşte yukarıda açıkladığımız sebeplere, son zamanlarda birçok mağduriyetler yaşanmakta, ve bu konuda halen tutuklamalar devam etmektedir. Eğer başınıza böyle bir durum gelirse, kesinlikle bu konuda uzman bir avukat tutmalı, ilgili raporları mahkemeye sunmalısınız.Somut gerçek ortaya çıkıncaya kadar iyi bir savunma ile tutuksuz olarak yargılanmanız mümkün. Eğer böyle bir durumda iseniz en kısa zamanda bizimle iletişime geçiniz. Elimizde ki emsal karar ile size en iyi savunmayı sağlayacağız.

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara