İş Kazası Avukatları Mersin

 İş kazası , sigortalının çalıştığı yerde yürütülmekte olan iş nedeniyle işçinin bedenen veya ruhen sakatlanmasına neden olan kazalara denmektedir. İş kazası avukatı mersin olarak 4857 sayılı İş Kanunu alanında hem işçilere hem işverenlere hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ülkemizde sadece iş kazasına bakan avukat olarak bir avukatlık dalı yoktur. Fakat iş hukuku alanında uzman hukuk bürosu vardır. Hukuk büromuz Mersin iş hukuku avukatı olarak yıllardır faaliyet göstermektedir.Aşağıda kısaca iş kazası ve iş hukuku hakkında bilgiler vereceğiz.

İŞ Kazası Tazminat Davası Mersin

 İş kazası tazminat davası işçinin uğradığı iş kazası sonucu , sorumlu kişilere karşı açtığı maddi ve manevi tazminat davasıdır.

 Tazminat davaları hem alt işverene hem üst işverene karşı açılabilmektedir.

Mersin En İyi İş Davası Avukatı

 Mersin sanayi ve teknoloji bakımından gelişmiş bir şehir olup , sıkça iş kazaları ile karşılaşılmaktadır. Mersinde ki avukatlar bu sebeple iş hukuku konularında bilgilidirler.

İş Kazası Olunca Ne Yapılmalıdır ?

  İş kazası olunca ilgili kaza işveren veyahut orada çalışan işçiler tarafından derhal Emniyet Güçlerine ve SGK ya bildirilmelidir.

Ölümlü İş Kazası

İş kazalarında korkunç olaylardan biri kazanın ölümle sonuçlanması halidir. Mersin avukatları ölen kişinin ailelerini koruma altında tutarak hukuki haklarını savunmaktadır.

İş Kazası Halinde Açılacak Olan Davalar Nelerdir ?

Gerçekleşen iş kazası sonucunda 3 adet tazminat istenebilmektedir. Bunlar ;

-Maddi tazminat
-Manevi tazminat
-İş görmezlik tazminatı

İş Kazası Tazminat Davası Zamanaşımı Süresi Ne Kadardır ?

  İş kazası tazminat davalarında zamanaşımı süresi kazanın meydana geldiği tarihten itibaren 10 yıldır.

İş Kazaları Tazminat Davalarında Yetkili Mahkeme Neresidir ?

İş kazaları tazminat davalarında yetkili mahkeme iş mahkemeleridir.

İş Kazalarının Nedenleri ve Sonuçları ?

İş kazaları maalesef genellikle işverenlerin ihmalleri sonucu oluşmaktadır. Maalesef günümüzde şirketler daha fazla kar edebilmek için , işçinin güvenliğinden kısmaktadır.

İletişim Formu