Mersin İş Hukuku Avukatı – Mersin İşçi Avukatı – İş Davası

Mersin İş Hukuku Avukatı olarak sizlere İş davası hukuku alanında profesyonel hizmetler veriyoruz. İş hukuku, genellikle karmaşık ve hassas bir durum olması nedeniyle, İş hukuku alanda uzman bir avukatın desteği büyük önem taşır.

Tam olarak bu noktada, sizlere alanlarında deneyimli Mersin İş ve İşçi Davaları avukatları olarak yardımcı olabiliriz.

Mersin İşçi Avukatı olarak, siz değerli müvekkillerimize en iyi hizmeti sunmak için varız. Hukukun tüm alanlarında aklınıza takılan herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen bize ulaşınız.

Mersin İş Hukuku Avukatı

Mersin İş Hukuku Avukatı – Mersin İşçi Avukatı – Tunç Sudi TOL İletişim Bilgileri

Mersin İş Hukuku Avukatı – Mersin İşçi Avukatı :Avukat Tunç Sudi TOL
Telefon :+90 (535) 331 65 85
Adres :İhsaniye Mh. Zeytinlibahçe Cd. 4903. Sokak No:23 Kat:15 No:136 Profit İş Merkezi Akdeniz/MERSİN
Mail :av.tuncsuditol@hotmail.com

Mersin İş Hukuku Avukatı Kimdir?

Maalesef günümüzde işverenlerin dava kazanmasının zor olduğuna dair bir kanı vardır. Mahkemelerde hep işçinin haklı olduğunu düşünmektedirler. Oysa mevcut gerçek durum böyle değildir. İşverenler kanuna uygun şekilde hareket etmesi durumunda pek tabi ki mahkemeleri kazanması mümkündür. Kanun koyucu işveren basiretli tacir olduğu için işverenden yükümlülüklerini doğru şekilde yerine getirmesini istemektedir.

Uygulamada işverenler bu duruma dikkat etmemekte, örneğin işçinin maaşını eksik vermekte, primini eksik yatırmakta, maaşın bir kısmını elden, bir kısmını bankadan yollamakta gibi kanuna aykırı davranmaktadır. Bu noktada da uyuşmazlık mahkemenin önüne geldiğinde işçiyi haklı bulmaktadır. Mersin iş hukuku avukatı gerek işçinin hakkına tam anlamıyla kavuşmasına gerekse işverenin hakkından fazlası ödememesine yardımcı olur. Mersin iş hukuku avukatı denilerek 4857 sayılı İş Kanunu hakkında tecrübeli ve bilgili avukat kastedilir. Mersin iş hukuku avukatı hukuk davalarına bakan avukattır.

Mersin İş Hukuku Avukatı Ne İş Yapar?

İş hukuku ücret karşılığında çalışan işçi ve personellerin çalışma kurallarını belirleyen hukuk dalıdır. İş hukuku davaları teknik davalar olup konusunda uzman mersin iş hukuku avukatı tarafından yürütülmelidir. Hukuk büromuz iş hukuku alanında gerek işçi gerekse işveren vekilliği yaparak müvekkillerine en iyi hukuki servisi sağlamaktadır.

İş hukuku kapsamında işçilerin çalışma koşulları, ücretleri, sosyal hakları, iş sağlığı ve güvenliği gibi konular düzenlenmektedir.

Mersin iş hukuku avukatı, iş hukuku alanında uzmanlaşmış bir avukattır. İş hukuku davalarında işçilerin haklarını korumak ve en yüksek tazminatı almalarını sağlamak için hizmet vermektedir.

Mersin iş hukuku avukatı, iş hukuku davalarında aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır:

 • İş sözleşmesinin feshi, iş akdinin sona ermesi gibi konularda işçinin haklarını korumak için hukuki danışmanlık verir.
 • İş kazası, meslek hastalığı, mobbing gibi iş hukuku ihlalleri nedeniyle işçinin tazminat talep etmesi için dava açar.
 • Kıdem tazminatı, ihbar tazminatı, fazla çalışma ücreti, UGBT ücreti, yıllık izin ücreti gibi ödenmemiş ücretlerin tahsilinde yardımcı olur.
 • İşçiyi yada işvereni temsilen arabuluculuk toplantılarına katılır.
 • İşveren tarafından haksız fesihlerde işe iade davası açarak, işçinin işe iadesine olanak sağlar.
 • İşçilik alacaklarının tahsili için icra takibi açar.
 • Sendikalaşma, toplu iş sözleşmesi, grev, lokavt gibi iş hukuku konuları hakkında işçiyi bilgilendirir.

Mersin’de iş kazası geçiren, iş sözleşmesi feshedilen, iş hukuku ihlallerine maruz kalan işçiler, hak ve çıkarlarını korumak için bir Mersin işçi avukatı yardımı almalıdır.

Mersin İş Hukuku Avukatı Olarak Verdiğiniz Hizmetler

 1. İşe İade Davası
 2. Kötü Niyet Tazminatı Davası
 3. İşverenlerin işçi davalarında temsili,
 4. İhbar Tazminatı Alacağı Davası
 5. İşe iade davaları,
 6. İşçi-İşveren Uyuşmazlıkları
 7. İş kanunu uyarınca arabuluculuk,
 8. İşçi alacak davaları,
 9. Toplu İş Sözleşmeleri
 10. İş hukukundan kaynaklı ihtarnamelerin yazılması
 11. Haklı Fesih
 12. Mobbing davaları vb.
 13. İşçi ve işverenlerin arabulucuda taraf vekilliği,
 14. Hizmet Tespit Davası
 15. İş Hukuku Şirket Danışmanlığı
 16. İş Kazaları
 17. Kıdem Tazminatı Alacağı Davası
 18. İş Sözleşmelerinin Hazırlanması / Düzenlenmesi
 19. İşçilerin işçi davalarında temsili,
 20. İş Sağlığı ve Güvenliği
 21. Hizmet tespit davaları,
 22. Fazla Mesai Alacağı Davası

Mersin Uzman İşçi Avukatı

Mersin uzman işçi avukatı ile beklentilerinizin ötesine geçecek seçeneklerden yararlanmak ister misiniz? Bir işçi olarak karşı karşıya kalabileceğiniz hemen her uyuşmazlığı ortadan kaldırmak adına mutlaka bir avukata danışmalısınız. İş Hukuku, ülkemizde en çok değer gören ve uyuşmazlıkların en çok görüldüğü alanlardan bir tanesidir. Bu alanda genellikle işçilerin mağduriyet yaşadığı bilinirken bu mağduriyetin ortadan kaldırılması amacıyla hukuki destek alınması elzemdir. Mersin’de çalışan ve işvereniyle problem yaşayan bir işçiyseniz mutlaka bir avukattan destek almalısınız. Zira Mersin uzman işçi avukatı beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayacak çözümler üretir.

Mersin İşveren Avukatı

Mersin işveren avukatı iş hukuku davalarında işverenleri destekleyen avukat demektir. Hukuk büromuz hem işveren vekilliği hem işçi vekilliği yapmaktadır. Mersin işveren avukatı olmak işçi avukatı olmaktan daha zordur. Bu sebeple konusunda uzman bir mersin iş hukuku avukatından hukuki destek alınması gerekmektedir.

Mersin İşçi Avukatı

Mersin işçi avukatı olarak gerek işveren gerekse işçi vekilliği konusunda hukuk büromuz uzmandır. Tüm iş hukuku davaları konusunda işçilere hizmet vermektedir. Adınıza işlem yapabilmemiz adına vekaletname çıkartılması gerekmektedir. Vekaletname çıkartıldıktan sonra tüm işlemler işçi avukatı olarak tarafımızca takip edilecektir.

Mersin İş Hukuku Avukatı Ücretleri

İş mahkemesi mersin iş hukuku avukatı ücretleri her yıl avukatlık asgari ücret tarifesi uyarınca belirlenir. Mersin iş hukuku avukatı ücretleri başta ödenmesi kararlaştırılabileceği gibi sonda ödenmesi şeklinde de kararlaştırılabilir. Uygulama da genelde sonunda bir para ödenmesini içeren iş hukuku davaları avukat ücretleri %15 ile %20 arasındadır. Tespit davası konusunda açılan avukat ücretlerinde ise ücret başta ödenmesi gerekmektedir ve sabit ücret talep edilmektedir.

DAVAÜCRET
İŞE İADE DAVALARITahsil edilecek tutar üzerinden %15 ile %20
İŞÇİLİK ALACAKLARI DAVALARITahsil edilecek tutar üzerinden %15 ile %20
HİZMET TESPİT DAVALARI+17.900 ve üzeri
ARABULUCU GÖRÜŞMELERİ3.000 TL Yada Tahsil Edilecek Tutarda %5 ile 10
MOBBİNG DAVALARI+17.900 ve üzeri

İş hukuku avukatı hangi davalara bakar?

İş hukuku avukatı işçi ve işveren arasında oluşan tüm işçi davalarına bakar. Bu davalara örnek olarak işe iade davaları, hizmet tespit davaları, işçilik alacakları davaları örnek gösterebilmektedir.

İş mahkemeleri ne kadar zamanda sonuçlanır?

İş mahkemelerinde işçilik alacağının miktarına göre 3 dereceli yargılama bulunmaktadır. Genelde ilk derecede ki mahkemede yargılama 1 yıl içinde bitmektedir. Fakat bu karar taraflarca üst mahkemeye taşınması halinde dosya Bölge Adliye Mahkemesi ve Yargıtay’a gideceğinden 4-5 yıl sürebilmektedir.

İş avukatı ne iş yapar?

İş avukatı gerek işvereni gerekse işçiyi korur. İşçinin haklarına kavuşmasına, işverenin haklarını savunmaya yardımcı olur. İş avukatı arabulucu hizmeti de verebilir. Taraflar arasında arabuluculuk yaparak hakkaniyetli bir tavır sergiler.

İş mahkemesi avukat ücretini kim öder?

İş mahkemesi avukat ücretini hem karşı taraf hem davayı açan taraf öder. İki adet iş mahkemesi avukat ücreti bulunmaktadır. Bunlardan ilki davayı açan ile anlaşılan akdi avukatlık ücreti, ikincisi mahkemenin kazanılması halinde karşıdan alınan yasal avukatlık ücretidir.

İş mahkemesi avukat ücreti yüzde kaç alır?

İş mahkemesi avukat ücreti %15 ile %20 arasında alır. Davanın zorluğu, taraf sayısı, olayın mahiyeti, alacak miktarının fazlalığına göre avukat ücreti belirlenir.

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara