Mersin Marka Patent Avukatı

Mersin Marka Patent Avukatı

Marka patent avukatı mersin ; marka ve patent hukuku alanında kanun ve yönetmeliklere hakim , uluslararası ve ulusal piyasada markalar ile ilgili düzenlemeleri takip eden avukat anlaşılmaktadır.

Kısaca markalarla ilgili konularda danışmanlık yapan ve hakların korunmasına ilişkin gerekli işlemlerde bulunan avukatlara Marka Patent Avukatı denmektedir. Hukuk büromuz Mersin ilinde Marka ve Patent konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. Ayrıca marka avukatı mersin konusunda uzman hale gelmiştir

Marka Nedir?

Marka bir işletmenin hizmetlerinin veya ürünlerinin başka bir işletmenin hizmet ve ürünlerinden ayırmaya yarıyan ayır edici işaret, sözcük, imge, harf ve sayılardır.

Marka Nasıl Oluşturulur?

Markadan söz edebilmek için markanın öncelikle tescil edilmesi gerekmektedir. Marka patent avukatı mersin olarak müvekkillerimizin markalarını tescil etmekteyiz.

Tescil İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

  1. Tescil başvuru formu
  2. Başvuru ücretinin yatırıldığına dair dekont
  3. Tescil edilecek marka örneği (Logo)

Sinai Mülkiyet Hakkı nedir?

Sinai mülkiyet hakları ; marka , tasarım , patent , faydalı model ve coğrafi işaretler gibi buluşların ilk uygulayıcı ( bulan ) adına kayıt edilmesini, kayıt edilmesine müteakip bu kişilerin ilgili ürünleri üretme ve satma hakkına belirli bir süre sahip olmalarını sağlayan haklardır.

Hakların 6769 Sayılı Sinai Mülkiyet Kanuna göre korunma süreleri nelerdir?

  1. Marka – 10 yıl
  2. Patent – 20 yıl
  3. Faydalı model – 10 yıl
  4. Endüstriyel tasarım – 5 yıl
  5. Entegre Topoğrafyaları – 10 yıl

Marka Patent Davaları Hangi Mahkemede Görülür?

Marka Patent davaları Fikri Haklar Mahkemelerinde görülür.

Yurt Dışında Yaşıyorsanız Tıklayınız
Phone
İnstagram