Mersin Uzman Boşanma Avukatı

Mersin uzman boşanma avukatı konusunda detaylı araştırma yapıyor ve bu avukatların profesyonelliğinden yararlanmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Avukatlık büromuzda bulunan avukatlar sizlere en profesyonel ve kaliteli hukuki desteği sağlamaktadır. Aile avukatı olarak da hizmet veren bu avukatların hizmet alanları oldukça geniştir.

Mersin Uzman Boşanma Avukatı

Boşanma avukatı, medeni hukukun alt dallarından bir tanesi olan aile hukuku uyuşmazlıklarından kaynaklanmakta olan nafaka, boşanma, velayet, mal paylaşımı gibi çeşitli davaların takibini sağlayan avukatlara halk arasında verilen isim olarak ifade edilmektedir. Boşanma avukatı aynı zamanda aile avukatı olarak da ifade edilmektedir.

Boşanma süreci çiftler için son derece zorlayıcı olan bir süreçtir. Bunun yanı sıra oldukça yıpratıcı olan boşanma davalarında profesyonel bir destek almak çok önemlidir. Aile mahkemesinde görülen tüm davaların takibini sağlayan boşanma avukatı, boşanacak olan çiftlerinde yaşamış olduğu olay ve problemleri bir gözlemci avukat gibi dinlemelidir. Bu dinleme eylemi ile boşanmaya sebep olan olgular ile birlikte dava sürecini başlatır.

Anlaşmalı ve Çekişmeli Boşanma Davalarında Mersin Uzman Boşanma Avukatı

Anlaşmalı boşanma davaları ve çekişmeli boşanma davalarında Mersin uzman boşanma avukatının son derece önemli bir rolü vardır. Taraflardan birinin boşanmayı ya da boşanma şartlarını kabul etmemesi durumunda çekişmeli boşanma davası gerçekleşmektedir. Çekişmeli boşanma davasının kesinlikle profesyonel bir boşanma avukatı tarafından takip edilmesi gerekir.

Anlaşmalı boşanma davası ise çiftlerin boşanma protokolü kapsamında evliliğini sona erdirdiği bir boşanma davası türüdür. Boşanma protokolü her iki tarafında boşanma doğrultusunda elde edecekleri menfaat ve haklar konusunda uyuşmazlığın çıkmamasını sağlamaktadır. Bu noktada profesyonel ve uzman bir boşanma avukatı tarafından anlaşmalı boşanma protokolünün hazırlanması gerekir. Hazırlanan anlaşmalı boşanma protokolünün çiftler tarafından imzalanması ve mahkemede bu beyanlarını tekrar kabul etmeleri boşanmanın gerçekleşmesini sağlar.

En Güvenilir Mersin Uzman Boşanma Avukatı

Avukat seçiminizi güvenilir ve bu alanda profesyonel olan kişiler tarafından gerçekleştirmeniz son derece önemlidir. Bu kapsamda hukuk büromuz da faaliyet gösteren avukatlarımız ile iletişime geçerek boşanma sürecinizi en az hasarla ve hukuki haklarınızı elde edebilirsiniz. Mersin boşanma avukatı arıyorsanız doğru adreste olduğunuzu unutmayın.

Peki Kadın Boşanma Davası Açarsa Hakları Nelerdir? Gelin inceleyelim…

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara