Silifke Ceza Avukatı

Silifke Ceza Avukatı: Türk ceza kanunu çerçevesinde değerlendirilmekte olan ceza hukuku, kişinin toplum ve diğer kişilerin güvenliğini bozacak, refahına ya da sağlığına yönelik uygulamalar yapması durumlarında ‘’suç’’ kavramı olarak cezaya tabii tutulmasını ön görmektedir. Ağır Ceza mahkemesinde yürütülmekte olan davalarda, Silifke ceza avukatı, müvekkilin yasalar önündeki hakkını ve özgürlüğünü savunmaktadır. 

Ceza hukuku her toplumda işlenmekte olan suçların önlenmesi ve suç işlendiği takdirde, suçlunun toplumun içerisine karışmadan önce cezasını çekmesini ön görmektedir. Bu kavram açısından dolandırıcılık suçu, hayata kast, bilişim suçları, uyuşturucu kaçakçılığı ve basın suçları üzerinden toplumun huzurunu ve refahını kaçırmakta olan birçok madde ceza hukuku çerçevesinde kanunlara yansımıştır. Ağır ceza mahkemesi, asliye ceza mahkemesi ve çocuk ceza/ ağır ceza mahkemesi üzerinden yürütülmekte olan davalarda, 18 yaş üstü ve altı olmak üzere suçlular iki grupta değerlendirilebilmekte, Silifke ceza avukatı müvekkilinin danışmanlık ve temsilini duruşmada, duruşma öncesine yapabilmektedir. Aynı zamanda avukat, delil toplama, dosya hazırlama ve müvekkilini savunma hakkına da sahiptir.

Silifke Ceza Avukatı İletişim Bilgileri

Silifke Avukat :Avukat Tunç Sudi TOL
Telefon :+90 (535) 331 65 85
Adres :İhsaniye Mh. Zeytinlibahçe Cd. 4903. Sokak No:23 Kat:15 No:136 Profit İş Merkezi Akdeniz/MERSİN
Mail :av.tuncsuditol@hotmail.com

Silifke Ceza Avukatı Bulma Yöntemleri

  • İnternet üzerinden arama yapın. Google araması, Yandex araması gibi arama motorlarında “Silifke ceza avukatı” araması yaparak Silifke’de faaliyet gösteren ceza avukatlarının listesine ulaşabilirsiniz. Bu listedeki avukatların web sitelerini inceleyerek, tecrübeleri, uzmanlık alanları ve iletişim bilgilerini öğrenebilirsiniz.
  • Tanıdıklarınızdan veya aile üyelerinizden tavsiye alın. Silifke’de yaşayan tanıdıklarınızdan veya aile üyelerinizden ceza avukatı tavsiyesi alabilirsiniz. Bu şekilde, daha önceden hizmet aldıkları ve memnun kaldıkları bir avukatı bulabilirsiniz.
  • Ceza avukatı derneklerine veya barolara başvurun. Türkiye Barolar Birliği’nin internet sitesinde yer alan “Avukat Arama” sayfasından Silifke’de bulunan ceza avukatlarının listesine ulaşabilirsiniz. Bu listedeki avukatlardan randevu alarak, yüz yüze görüşme yaparak karar verebilirsiniz.

Silifke Ceza Avukatının Görevleri Nelerdir?

Silifke ceza avukatı, müvekkilinin duruşma sırasında savunmasını yapmakla birlikte, Türk Ceza Kanunları çerçevesinde hakları hakkında da bilgi edinmesini sağlamakla görevlidir. Dava sürecinde müvekkilin aleyhine ya da lehine olan delilerin toplanması, dosyaların sunulması ve sanığın suçsuzluğunun ispatlanması için çalışmalar gerçekleştirmektedir. Türkiye ceza hukuku üzerinden sanığın işlediği suça göre hangi kanun maddelerinden yararlanabileceğini aynı zamanda soruşturma, ifade ve suç esnasında bulunduğu yer ile ilgili detaylı incelemelerin yapıldığı bu süreçte, sulh ceza hakimi üzerinden değerlendirme yapılmaktadır. Bu alanda avukatın büyük bir rolü olmakla birlikte, hak ve hürriyetlerin ortaya çıkması ya da kısıtlanması durumlarına karşı avukat büyük bir rol oynamaktadır.

Ceza hukuku üzerinden değerlendirilmekte olan kanunlarda, kişinin suçlu sayılması için somut gerçeklere ihtiyaç duyulmaktadır. Eğer deliller yok ise tanıklar üzerinden gerçekleşmekte olan duruşma sürecinde, tanıkların ifadesine bakılır, sanığın ifadesiyle eşleştirilir. Kanun maddelerine göre verilmekte olan ceza yönetiminde, kişinin hayata kast etmesi, nitelikli dolandırıcı olması, mesleğini kötüye kullanması, devlete karşı örgütlenmesi, devlet ve devlet işlerine yönelik casusluk yapması, şiddet ve işkence işlerine karışmış olması gibi birçok dava süreci bulunmaktadır. Silifke ceza avukatı, kişinin hak ve hukuk çerçevesinde suçsuzluğunun ispatlanması aynı zamanda suçlu ise suçunun ispatlanmasına yönelik gerekli yasal prosedürleri yerine getirerek, adaletin sağlanmasına yönelik görevini tamamlayacaktır.

Silifke En İyi Ceza Avukatı Diye Bir şey Var Mı?

Silifke En iyi ceza avukatı diye bir şey yoktur. En iyi avukat güvendiğiniz avukattır. Avukatlık Reklam Yasağı uyarınca avukatın kendini en iyi olarak nitelendirmesi de yasaktır. Silifke ceza avukatı, müvekkilin sanık ya da davacı olması durumlarında suçun kanıtının aranması duruşma için geçerlilik sağlamaktadır. Bu konuda avukatın delil toplama ve delileri mahkemeye sunma hakkı bulunmakta, Türkiye mahkemesinde de geçerli olmaktadır. 5271 sayılı ceza muhakemesi kanunu 74. Maddesinde düzenlenmiş olan gözlem altına alma kanununa yönelikte, müvekkilin şüpheli olması durumunda ortada henüz kanıt bulunmuyorsa, gözlem altından da çıkartılması durumu söz konusu olabilmektedir.

Türkiye’de her vatandaşın avukatla görüşme ve avukat tutma hakkı bulunmakta, bu süreçte danışmanlık ve avukatlık hizmetlerinden yararlanması sağlanmaktadır. Dosya sunulması, delil toplanması ve müvekkilin mahkemede savunulması durumlarında da avukatın önemli bir görevi vardır. Her avukatın kendine özgü tecrübeleri, uzmanlık alanları ve çalışma prensipleri vardır. Bu nedenle, sizin için en iyi avukat, sizin ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize en uygun avukattır.

Silifke Ceza Avukatı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Avukatın tecrübesi ve uzmanlık alanı önemlidir. Ceza hukuku, oldukça geniş bir alandır. Bu nedenle, davanızla ilgili tecrübesi ve uzmanlığı olan bir avukat seçmeniz önemlidir.
  • Avukatın iletişim becerisi önemlidir. Ceza davaları, genellikle stresli ve zorlayıcı olabilir. Bu nedenle, avukatınızın sizinle iyi iletişim kurabilen, size güven veren bir kişi olması önemlidir.
  • Avukatın ücret politikası önemlidir. Ceza avukatlarının ücretleri, davanın niteliğine ve kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, avukatınızla ücret konusunda anlaşmadan önce, ücret politikasını detaylı olarak öğrenmeniz önemlidir.

Silifke ceza avukatı arıyorsanız, yukarıdaki yöntemleri kullanarak güvenilir ve deneyimli bir avukat bulabilirsiniz. Ancak, bazı avukatlar, belirli bir alanda veya türde davalarda daha başarılı olabilirler. Örneğin, bir avukat, uyuşturucu davalarında daha başarılı olabilirken, başka bir avukat, cinsel istismar davalarında daha başarılı olabilir. Bu nedenle, sizin davanız için en iyi avukatı bulmak için, farklı avukatlarla görüşüp, deneyimlerini ve başarılarını değerlendirmeniz faydalı olabilir.

Son olarak, unutmayın ki, en iyi avukat bile, sizin için her şeyi halledemez. Davanızda başarılı olmak için, sizin de avukatınızla birlikte çalışmanız ve davaya aktif olarak katılmanız gerekir.

Silifke Ceza Avukatı Ücretleri Ne Kadar?

Ceza hukuku oldukça geniş bir alan olup, birçok hukuk başlığını kapsayabilmektedir. Ceza avukatı burada müvekkilini bilinçlendirme, duruşma sırasında savunma ve delilerle mahkemede suçlunun ya da suçsuzun ortaya çıkarılmasını sağlamaktadır. Kişinin suç işledikten sonra hürriyetinin kısıtlanması, adli para cezasına ya da hapis cezasına çarptırılması durumları söz konusu olacağı gibi mahkemedeki iyi hal durumu da ceza indirimine neden olabilmektedir.

Dava ve duruşma süresince kişinin yargılanması, denetlenmesi ve göz altında tutulması durumları da yaşanabileceği gibi işlenen suç alanına göre eşyalarına, bilişim cihazlarına da el konulması durumlarına dönükte maddelere yer verilmiş, kanun doğruluk ve adaletten yana olarak herkese eşit davranmaktadır. Bu noktada ceza avukat ücretlerinin diğer davalara göre daha yüksek olduğunu belirtmek isteriz. Şuan için asliye ceza mahkemesinde görülmekte olan ceza davası için Silifke ceza avukatı ücretinin alt sınırı 17.900 TL, ağır ceza davası için alt sınır 29.800 TL’dir. Bu ücretlere her sene zam gelmektedir. Bu ücretlere avukatın yaptığı gider ve masraflar dahil değildir.

Silifke Ceza Avukatı Kaç TL?

Silifke ceza avukatı yapacağınız işleme göre 5.000 TL’den başlamaktadır.

Ceza hukuku avukatı hangi davalara bakar?

Ceza hukuku avukatı Türk Ceza Kanununda ve ilgili mevzuatlarda bulunan ceza soruşturma ve kovuşturmalarına bakar.

Ceza avukatı ne ile ilgilenir?

Ceza avukatı ağır ceza davaları, asliye ceza davaları, icra ceza davaları, sulh ceza davaları ile ilgilenir.

Ceza davalarında avukat ücretini kim öder?

Ceza davalarında avukat ücretini avukat tutmak isteyen kişi öder. Birde karşı vekalet ücreti vardır. Karşı vekalet ücreti ise bir ceza davasında sanığın ceza alması durumunda müşteki vekillerine ödediği vekalet ücretedir.

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara