Stajyer Avukat Muvafakatname Örneği

Stajyer Avukat Muvafakatname Örneğini sizlerle paylaşıyoruz.

Stajyer Avukat Duruşma İçin Muvafakatname

Avukatlık kanunu uyarınca avukat olabilmek için 1 yıl avukatlık stajı yapmak zorunludur. Stajyer, avukatla birlikte duruşmalara girmek, avukatın mahkemeler ve idari makamlardaki işlerini yapmak, dava dosyaları ve yazışmaları düzenlemek, baroca düzenlenen eğitim çalışmalarına katılmak, baro yönetim kurulunca verilen ve yönetmelikte gösterilecek diğer ödevleri yerine getirmekle yükümlüdür. Stajyerler aynı avukatlar gibi meslek kurallarına ve yönetmeliklerde belirlenen esaslara uymak zorundadırlar. Avukatlık Kanunu madde 26 uyarınca stajyerler avukatın yanında staja başladıktan sonra, avukatın vereceği stajyer muvafakatnamesi ile avukatın gözetimi ve sorumluluğu altında, sulh hukuk mahkemeleri, sulh ceza mahkemeleri ile icra tetkik mercilerinde avukatın takip ettiği dava ve işlerle ilgili duruşmalara girebilir ve icra müdürlüklerindeki işleri yürütebilirler.

Avukat stajyeri muvafakatnamesi, bir avukat stajyerinin avukatlık stajını yapacağı bir avukatlık bürosunda veya kamu kurumunda staj yapması için stajyerin başvurusu üzerine, staj yapacağı yerin yetkili kişilerince imzalanan bir belgedir.

Bu belge, stajyerin adı, soyadı, staj yapacağı kurumun adı, staj yapacağı süre, stajyerin sigorta durumu gibi bilgileri içerir. Ayrıca, stajyerin staj boyunca uyması gereken kurallar, stajyerin stajdan ayrılması durumunda neler yapması gerektiği ve stajyerin sigorta işlemleri gibi konular da belgede yer alabilir.

Stajyer muvafakatnamesi, stajyerin staj yapacağı kurumda çalışma izni alması için önemli bir belgedir ve stajyerin staj yapmaya başlamadan önce bu belgeyi alması gerekmektedir.

Stajyer Avukat Muvafakatname Örneği

MERSİN 4.ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNE (Hangi Mahkemeye Verilecek İse O Yazılmalı)

MUVAFAKATNAME VEREN

AVUKAT :AV.TUNÇ SUDİ TOL

Baro ve Sicil No : Mersin Barosu -2742

Vergi Dairesi ve Sicil No : İstiklal-2742

MUVAFAKATNAME VERİLEN

STJ.AVUKAT :

Baro ve Staj Sicil No : Mersin Barosu-218322

MUVAFAKATNAME KAPSAMI :

Muvafakatname verilen stajyer avukat; tarih ve numarası yazılı iş bu vekaletteki; avukatın takip ettiği dava ve işlerle ilgili duruşmalara girebilir, iş takibi yapabilir ve icra müdürlüklerinden işleri yürütebilir.

Bu Muvafakatname, 4667sayılı yasayla değişik 1136 sayılı avukatlık kanunun 26.maddesi uyarınca tarafımdan tanzim edilmiştir. 12.11.2022

DAVACI VEKİLİ

AV.TUNÇ SUDİ TOL

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara