Trafik Kazası Avukatı Mersin

 Ülkemizde gerek idarenin tedbirsizliği gerekse yaya ve sürücülerin hatalı davranışları sebebiyle trafik kazaları meydana gelmektedir.Bu kazalar neticesinde kazazedelerin yakınları ve şahısları nezdinde maddi ve manevi tazminat davası hakkı doğmaktadır.Ölümlü yaralamalı trafik kazaları neticesinde ilgililerin tazminatların tahsil edilebilmesi için trafik kazası davası avukatı na ihtiyaç vardır.

 Hukuk büromuz yılların kazandığı tecrübe ile , mağdurların alabileceği maksimum tazminat miktarını gerek şahıslardan , gerek sigorta şirketlerinden tahsil edebilmektedir.

Trafik Kazası Tazminatı Nasıl Alınır ?

 Trafik kazası sonucu oluşan tazminatlar ikiye ayrılmaktadır. Bunlar maddi tazminat ve manevi tazminattır.

 Maddi tazminat kusurlu olan karşı tarafın zorunlu trafik sigorta poliçesinden , manevi tazminat ise sürücü ve araç sahibinden tahsil edilmektedir.

Ölümlü Trafik Kazasın da Sigorta Ödemesi Hangi Zararları Karşılamaktadır ?

 Ölümlü trafik kazası sonucunda sigorta şirketleri ; tedavi giderleri , cenaze giderleri ve destekten yoksun kalma tazminatını karşılamaktadır.

Trafik Kazası Tazminat Davası Nasıl Açılır ?

 Trafik kazası tazminat davası açılabilmesi için öncelikle sigorta şirketine ilgili zararın bildirimi niteliğinde ihtarname çekmek gerekmektedir. İlgili ihtarnamenin çekimi sonrasında sigorta şirketine 15 günlük ödeme süresi tanınmaktadır. İlgili süre tamamlandıktan sonra ilgililer gerekli evraklarla isterlerse sigorta tahkim komisyonuna , isterlerse adli yargı mahkemelerine başvurabilirler.

Trafik Kazası Sonucu Sakat Kaldım Tazminat Alabilir Miyim ?

 Tabi ki alabilirsiniz. Trafik kaza davaları konusunda uzman bir avukat ile ilgili tazminatınızı alabilirsiniz.

Trafik Kazası Sonucu Eşim Vefat Etti , Çocuklarımın ve Benim Tazminat Hakkımız Var Mı?

 Evet var. İlgili duruma ilişkin tazminata destekten yoksun kalma tazminatı denmektedir. İlgili tazminat sigorta şirketinden tahsil edilebilmektedir.

Trafik Kazası Tazminatı Hesaplama

 Trafik kazası sonucu oluşan zararların hesaplanması belirli kriterler dahilinde yapılmaktadır. Ölen kişinin yaşı ve maaşı , yakınların geçim durumu ve kusur oranı gibi kriterler ilgili hesapta dikkate alınmaktadır.

Trafik Kazası Avukatı Tutmam Şart mı ?

 Hayır şart değildir. Fakat trafik kazası davalarında uzman bir avukattan yardım almanız süreci hem hızlandıracak hemde hak ettiğiniz tazminat tutarının hepsini almanızı sağlacaktır.

Maalesef ülkemizde trafik kazaları sonrasında , şahıslar sigorta takipçileri tarafından aranmakta ve kandırılmaktadır. Öncelikle belirtmek isteriz ki , trafik kazası davaları hukuki bir iş olup , sadece trafik kazasına bakan avukatlar tarafından takip edilmelidir.

İletişim Formu