Yurtdışı Avukat

yurtdışı davaları

Yurtdışında Yaşıyorsanız Okuyunuz

Palma Hukuk ve Avukatlık Ofisi, yıllardır Mersin ve diğer illerde hizmet veren bir hukuk bürosudur. Arabulucu Avukat Tunç Sudi TOL, bu ofisin üç kurucu ortağından biridir ve Mersin Barosu’na 2742 sicil numarasıyla kayıtlıdır.

Arabulucu Avukat Tunç Sudi TOL’un kurucusu olduğu Palma Hukuk ve Avukatlık Ofisi, Mersin ilindedir. Ancak Türkiye’de bulunan tüm hukuk büroları gibi Türkiye genelinde ki tüm illere hizmet verebilmektedir. Hukuk büromuz diğer tüm hukuk bürolarında olduğu gibi bireysel müvekkillerin yanı sıra tüzel kişilere de hukuki hizmet sunmaktadır.

Avukatlarımız İngilizce bilmekte ve bu sayede İngilizce hizmetler sunabilmektedirler.

Ayrıca diğer tüm hukuk bürolarında olduğu gibi BM Havana Avukatlık Kuralları, AB Avukatlık Meslek Kuralları ve 1136 sayılı Avukatlık Kanunu tarafından belirlenen gizlilik ve sır saklama ilkelerine uymaktayız. Müvekkillerimize ait olan bilgi ve belgeleri, mesleki sır kapsamında özenle gizli tutuyoruz ve kesinlikle üçüncü kişilerle veya kurumlarla paylaşmıyoruz..

Davanın görüldüğü şehirden avukat tutmam şart mı?

Hayır şart değil. Davanın görüldüğü şehirden avukat tutmanız gerekmemektedir. Tüm Türkiye ‘ de ki illerden avukat tutabilirsiniz.Gelişen UYAP teknolojisi ile Türkiye avukatları Türkiye’nin her yerinden dava alabilmektedirler. Bu sebeple avukat seçimlerinde davanın görüldüğü şehirde çalışan avukattan daha çok konusunda uzman avukat aramanız daha doğru olacaktır. Gelişen teknoloji ile müvekkillerimize davaları ile ilgili sürekli bilgi akışı sağlamaktayız .Bu sayede müvekkillerimiz davalarını adeta Türkiye de yaşıyormuş gibi takip edebilmektedirler.

Hangi Alanda Hizmet Veriyoruz?

Bir avukatı uzmanlığını belirtecek şekilde web sitesinde çalışma alanlarını belirtmesi Avukatlık Reklam Yasağına aykırıdır. Bu sebeple çalışma alanlarımızı öğrenmek için bizimle iletişim numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Aşağıda yurt dışı işlemleri üzerine çalışan hukuk bürolarının baktığı davalardan bir takım örnekler sunuyoruz:

 1. Tanıma ve Tenfiz Davaları
 2. Boşanma Davaları
 3. Miras Davaları
 4. Ortaklığın Giderilmesi Davası (İzale-i Şuyu)
 5. Gayrimenkul Alım-Satım İşlemleri
 6. Şirket Kurma İşlemleri
 7. Ceza Davaları
 8. Mülteciler Hukuku
 9. Yabancılar Hukuku
 10. Gümrük Uyuşmazlıkları
 11. Uluslar Arası Kara Taşımacılığı (CMR Law)
 12. Deport Kararlarına İtiraz ve Benzeri

Size Nasıl Güvenebilirim?

Avukatlarımız baroya kayıtlı resmi avukatlardır. Türkiye Barolar Birliğinin resmi web sitesi üzerinden “avukat arama” sekmesinden Mersin barosunu seçerek ve avukatımızın sicil numarası olan 2742 numaralı sicili aratarak, avukatımızın kaydına ulaşabilirsiniz.
Ayrıca büromuz, kurumsal çalışan diğer hukuk bürolarında olduğu gibi iş ve işlemlerde, Türkiye Barolar Birliği tarafından tavsiye edilen “Avukatlık Sözleşmesi” imzalamaktadır. Bu sözleşme ile güvene gerek kalmadan gönül rahatlığı ile iş ve işlemlerinize vekil olarak büromuza yetki verebilirsiniz.

Vekaletname Vermem İçin Türkiye’ye Gelmem Gerekir mi?

Vekaletname vermeniz için Türkiye ye gelmenize gerek yoktur. Ülkenizde bulunan Türk Konsolosluğuna giderek, adımıza vekalet düzenleyebilir, kargo ile tarafımıza yollayabilirsiniz.

Davayı Uzaktan Nasıl Takip Edebilirim?

Davanızın aşamalarını uzaktan rahatlıkla takip edebilirsiniz. Hukuk büromuz, vekaletini aldığı müvekkillerini dava süreci ve yapılan işin aşamaları hakkında email ve Whatsapp uygulamaları ile sürekli bir bilgi akışıyla bilgilendirmektedir. Ayrıca Avukatlarımız tarafından dava durumuna göre 6 şar aylık aralarla bilgilendirme amaçlı rapor düzenlenmektedir.

Uzaktan Ödeme Nasıl Yapabilirim?

Ödemelerinizi MoneyGRAM, WesternUnion, Swift, banka havalesi ve BitcoinCüzdan ile yapabilirsiniz.

Ödemeyi Hangi Para Cinsinden Yapabilirim?

Ödemelerinizi Euro, Dolar, TL ve Bitcoin olarak yapabilirsiniz. Avukatlık Büromuz da, sabit fiyat politikası geçerlidir. Bu sebeple yabancı para cinsinden yapılan ödemeler ile Türk Lirası olarak yapılan ödemeler sabittir.

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara