Beraat Eden Sanık Lehine Vekalet Ücreti Talebi Dilekçesi

Beraat Eden Sanık Lehine Vekalet Ücreti Talebi Dilekçesi; avukatların kullandığı bir dilekçe türüdür.

Beraat Eden Sanık Lehine Vekalet Ücreti Nasıl Alınır

Bir ceza davası sonucunda sanığın beraat etmesi durumunda avukat beraat vekalet ücretine hak kazanır. Bu beraat vekalet ücreti devlet tarafından yani hazine tarafından sanığın avukatına ödenir. Uygulamada bu ücretleri kararın verildiği Cumhuriyet Savcılığı Mali İşler Müdürlüğü tarafından verilmektedir. Beraat eden sanık için beraat ücreti ödenebilmesi için istenen belgeler; Sanık adına talep formu, beraat kararı, kesinleşme şerhi, ahzu kabz yetkili vekaletname ve serbest meslek makbuzudur. İlgili belgeler kuruma verildikten sonra her ilde farklılık göstermekle birlikte 4- 5 ay içinde ödemeler yapılmaktadır.

Serbest meslek makbuzu %20 stopaj, %18 kdv olacak şekilde kesilmelidir. Kesinleşme şerhi muhakkak eklenmeli, kesinleşme şerhi yoksa boşa talep edilmemelidir. Beraat Eden Sanık Lehine Vekalet Ücreti Talebi Dilekçesi ve bu konuda daha detaylı bilgi için mersin avukat olarak web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Beraat Eden Sanık Lehine Vekalet Ücreti Talebi Dilekçesi

MERSİN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI İDARİ İŞLER BÜROSUNA

Başvuran:

Vekili: Av. Tunç Sudi TOL

Aşağıda Mahkeme ve dosya numaraları belirtilen dosyalardan müvekkil hakkında BERAAT kararı verilmiş olup, müvekkil adına 9.200 TL kanuni vekalet ücretine hükmedilmiştir. İlgili dosya kesinleşmiştir.

Mersin 4 Asliye Ceza Mahkemesi 2019/241 esas, 2019/783 karar sayılı dosyasında sanık yararına hükmedilen vekalet ücretinin aşağıda belirtilmiş olan hesaba yatırılmasını vekaleten arz ve talep ederim. 30.03.2022

Teb bankası

Tunç Sudi Tol

TR35235266434634634

Sanık Vekili

Av. Tunç Sudi TOL

“Beraat Eden Sanık Lehine Vekalet Ücreti Talebi Dilekçesi” üzerine 2 yorum

  1. merhaba
    davam 6-7 yıl sürdü en sonunda dellileri topladım ve kendi emeklerimle istinaf dilekçesi hazırladım ve son duruşma için savunma dilekçesi verdim. Sonra bir avukat sana yardımcı olayım diye benim dilekçemin zaten aynısını tekrar yazdı.. Ve şimdi 30 bin bana tazminat ödendi. Avukatımın bunu talep etmeye hakkı var mıdır nasıl yol izlerim

    Yanıtla

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara