Boşanma Dilekçesi Ücreti Ne Kadar 2020?

Boşanma Dilekçesi Ücreti Ne Kadar 2020?

Boşanma Dilekçesi Ücreti Ne Kadar 2020?

Boşanma dilekçesi tek başına yeterli olmayıp boşanma davası ücretinden öncelikle bahsetmek gerekmektedir. Boşanma davası ücreti Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi baz alınarak hesaplanmaktadır. İlgili tarifede asgari tutar belirtilmiş olup ücret davanın yoğunluğu, taraf sayısı, davanın zorluğu ve masrafına göre değişmektedir.2020 için asgari boşanma davası ücreti 3.400 TL’dir. Bu tutara masraflar ve vergiler dahil değildir.

Sadece 2020 Yılı Boşanma Dilekçesi Ne Kadardır?

Sadece boşanma dilekçesi yine Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi 1.kısımda belirtilmiştir. İlgili tarifeye göre her türlü dilekçe hazırlama için asgari ücret 685 TL’dir. Fakat boşanma davasının zorluğu dikkate alındığında bu fiyatta bir boşanma dilekçesinden tam randıman almak mümkün değildir.

Boşanma Davası Açmak İçin Boşanma Dilekçesi Yeterli Midir?

Hayır kesinlikle değildir. Boşanma davaları karışık ve komplike davalardır. Mahkeme duruşma vermeden önce dilekçeler aşaması yapılmaktadır. Bu aşamalar dava dilekçesi, cevap dilekçesi, cevaba cevap dilekçesi ve ikinci cevap dilekçesidir. Dava sırasında ise bu dilekçelere ek olarak; tanık dilekçesi, delil dilekçesi, sosyal inceleme raporuna itiraz dilekçesi, istinaf dilekçesi ve temyiz dilekçesi verilmesi gerekmektedir. Bu dilekçelerin eksik olması durumunda hak kayıpları yaşanacaktır. Bu sebeple bir dilekçe ile dava açmaktansa avukat tutmak pek tabi daha sağlıklı olacaktır.

Boşanma Davası Mal Ayrılığı Davası Ücreti Ne Kadar 2020?

Boşanma davası içeriğinde nafaka, tazminat ve velayet konularını içermektedir. Mal ayrılığı davası ise boşanma davasından ayrı bir dava olup boşanma davasından hemen sonra açılması gerekmektedir. Bu davada evlilik sonrası alınan menkul ve gayrimenkullerin paylaşımı yapılmaktadır.

Boşanma Dilekçesi Ücreti Taksit Yapılabilir mi ?

Evet boşanma dilekçesi ücretine taksit imkanı mümkündür. Avukatlar baronun sağladığı online ödeme sistemi ile vekalet ücretlerini kredi kartına 12 taksite kadar bölebilmektedirler. Mersinboşanma avukatıiçin ise web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara