DASK İtiraz Dilekçesi Örneği

DASK İtiraz Dilekçesi Örneği; deprem sigortasından deprem sonucu uğranılan maddi zararın tahsil edilememesi yada eksik tahsil edilmesi durumunda DASK tazminat başvurusunda kullanılacak dilekçe türüdür. Sigortacılık Kanununa göre bir tazminat alınması durumunda sigorta şirketine eksik kısım için ihtarname gönderme mecburiyeti bulunmaktadır. İşte DASK İtiraz Dilekçesi Örneğini hasar tespiti itirazlarında, eksik yapılan ödemede, ya da hiç ödeme yapılmaması durumunda kullanılabilmektedir. DASK İtiraz Dilekçesi Örneği örnek bir dilekçe olup muhakkak konusunda uzman bir mersin sigorta hukuku avukatından destek alınması gerekmektedir. DASK itiraz etmek için hukuk büromuzla iletişime geçebilirsiniz.

DASK İtiraz Nasıl Yapılır?

DASK İtiraz Dilekçesi Örneği gönderildikten sonra sigorta şirketine 15 gün süre tanınmalı, bu süre sonunda ödeme yapılmaması durumunda genel yetkili mahkemelerde yada sigorta tahkim komisyonunda dava açılması gerekmektedir.

DASKTAN SORUMLU SİGORTA ŞİRKETİNE İHTARNAME

MERSİN, 19.04.2023
İHTAR EDEN :
VEKİLİ: Av. Tunç Sudi TOL
(adres antettedir.)
İHTAR OLUNAN: X Sigorta A.Ş. Genel Müdürlüğü

KONU:

Müvekkile ait Fuat Morel mah. 2841 sk. İç kapı:2 dış kapı:4 Yenişehir/MERSİN adresinde ki taşınmazın deprem nedeniyle uğradı maddi zararının DASK Poliçesinden tazminine ilişkin talebimizin bildirilmesinden ibarettir.

AÇIKLAMALAR:

Müvekkile ait Fuat Morel mah. 2841 sk. İç kapı:2 dış kapı:4 Yenişehir/MERSİN adresinde ki taşınmaz 10.04.2022 tarihinde olan depremde ağır hasar almıştır.
İlgili deprem sebebiyle müvekkilin taşınmazında maddi hasar meydana gelmiştir. Yargıtay’ın güncel ve istikrarlı içtihatlarına göre zarar gören taşınmazın DASK poliçesi sigorta teminatı kapsamında olduğu kabul edilmektedir. Sigorta Tahkim Kurulu da vermiş olduğu kararlarda DASK tazminat talepleri ile sigorta şirketlerine başvuruda bulunanların bu taleplerinin karşılanması gerektiğini belirtmektedir.
Müvekkile ait taşınmazda oluşan maddi hasarın müvekkilin yaptırmış olduğu 0001021035260385 numaralı DASK poliçesinden tazminini ve tarafımıza ödenmesini talep etmekteyiz.

SONUÇ ve İSTEM:

Yukarıda açıklanan nedenlerle müvekkilin taşınmazında meydana gelen maddi hasarın işbu ihtarnamenin tarafınıza tebliğ edildiği tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde aşağıda bilgileri bulunan hesaba ödenmesi gerektiğini, ödemenin yapılmadığı veya eksik yapıldığı takdirde aleyhinize hukuki işlem başlatılacağını, fazlaya ve faize ilişkin haklarımız saklı kalmak kaydıyla vekaleten ihbar ve ihtar ederiz.
Teb bankası
Tunç Sudi Tol
TR760003200000000096061052

Ekler:

 1. Hasar Tespit Raporu
 2. İtfaiye raporu
 3. Hasar fotoğrafları
 4. Savcılık evrakları
 5. Vekaletname (Ahz-u Kabz yetkisini içermektedir.)

İhtar Eden Vekili
Av. Tunç Sudi TOL

“DASK İtiraz Dilekçesi Örneği” üzerine 7 yorum

 1. Slmlar, Ben İskenderun/HATAY da ikamet etmekteyim, ve evime HAFİF HASAR verildi.

  müracaat ettiğimde bana, GÜNCELLEME Yapılmadıği gerekcesi ile ESKİ tarife üzerinden YÜZDE 15 Ödeme yapildı.
  ANCAK, Bana güncelleme konusunda RESMİ bir tebligat yapilmadı. Aradaki farkı alabilirmiyim

  Yanıtla
 2. ben k.marastan A.cirak evime orta hasar verildi ve hasar tespiti için gelen Exper 4150 civarı tespit verdi ve orta hasarlı binaya nasıl bil izlemeliyim daha önce defalarca arama rağmen yada telefon kesildi yada telefon açıldı kapandı meyl atıldı cevap yok magduriyetimiz nasıl giderilecek bana yardımcı olurmusunuz tesekkurler

  Yanıtla

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara