En Hızlı Boşanma Ne Kadar Sürer?

En Hızlı Boşanma Ne Kadar Sürer? Boşanma avukatı mersin olarak en hızlı boşanma davası 2 gün olduğunu belirtmek isteriz. Peki bu nasıl mümkün? Tabi ki anlaşmalı boşanma davası ile mümkün.

En Hızlı Boşanma Ne Kadar Sürer?

Anlaşmalı boşanma davası açabilmek için taraflar minimum 1 yıldır evli olmaları ve her konuda anlaşmış olmaları gerekmektedir. 2 gün içinde boşanmak içinse bu şartlara ek olarak birde ivedi bir durum olması gerekmektedir. Her konuda anlaşmış çiftler büromuza gelerek bu ivedi durumu belgelendirdikleri takdirde, 2 gün içinde anlaşmalı boşanma gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Peki nedir bu acele durum? Örneğin taraflardan biri yurt dışında sigortalı çalışıyor olsun ve 2 günlük izni kalmış olsun. Bu durumda tarafların izin belgeleri ve uçak biletleri hızlı bir şekilde boşanmak için yeterli belgeler oluşturmaktadır.

En Hızlı Çekişmeli Boşanma Ne Kadar Sürer?

Konu çekişmeli boşanma davasına gelince bu süreleri hayal etmek tabi ki anlamsız olacaktır. Çekişmeli boşanma davaları 1 ile 5 yıl arasında sürmektedir. Bir davanın 1 yıl mı 5 yıl mı süreceği taraflara ve avukatlarına bağlıdır. Öncelikle boşanma avukatı olarak tarafların getirdiği her delili dosyaya sunmamak gerekmektedir. Delilleri dikkatlice incelemeli ve gereksiz olanları çıkarmak gerekmektedir. İyi bir mersin boşanma avukatı hangi delillin işe yarayacağını hangi delillin işe yaramayacağını anlayabilmeli, davayı gereksiz sürünceme de bırakacak olanları devre dışı bırakmalıdır.

Çekişmeli Boşanma Davası Daha Sonradan Anlaşmalı Boşanma Davasına Çevrilebilir mi?

Evet çevrilebilir. Taraflar henüz 1 yıllık sürenin dolmaması sebebiyle veya başlarda anlaşamadıkları bir nokta da çekişmeli boşanma davası açmak zorunda kalmış olabilirler. Fakat durum ne olursa olsun, taraflar çekişmeli boşanma davası sürerken anlaşma kararı almaları taktirde, davaları anlaşmalı boşanma davasına çevrilebilmektedir. Bu nokta da aslında bir bakıma en hızlı çekişmeli boşanma davası nedir sorusunun cevabını da vermiş oluyoruz.

Eşlerden Biri Boşanmak İstemezse Dava Uzar mı?

Evet maalesef uzar. Yukarıda ve daha önce ki yazılarımızda anlattığımız gibi boşanma davalarının süresi birazda tarafların direnci ile ilgilidir. Bir örnek vermek gerekirse, boşanmak istemeyen eş mahkeme kararını üst mahkemeye taşıyabilir. Buda boşanma davası süresini uzatabilir. Bu nokta da avukatınız yeteneği çok önem arz etmektedir. İyi bir boşanma avukatı karşı taraf ile görüşerek, tarafları anlaşmaya yanaştırmalı, gerekirse arabuluculuk yapmalıdır.

Peki Boşanmak İçin Ne Kadar Para Gerekiyor? Gelin öğrenelim.

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara