Gerekçeli Kararın Taraflara Tebliği Talebi Dilekçe Örneği

Hukuk davaları ile ceza davaları arasında temel farklılıklardan bir tanesi gerekçeli kararın yazılması sonrasında oluşmaktadır.

Gerekçeli Kararın Taraflara Tebliği Nasıl Yapılır?

Ceza mahkemeleri kararları mahkemeler tarafından resen tebliğe çıkmaktayken, hukuk mahkemeleri kararları resen tebliğe çıkmamaktadır. Gerekçeli kararlar tarafların tebliğ talebi ile tebliğe çıkmaktadır. Bu noktada bir hukuk mahkemesinde davası sonuçlanan vatandaş yada avukat kararın taraflara tebliğ edilmesini istiyor ise bunu gerekçeli kararın taraflara tebliğ talebi dilekçesi ile yapması gerekmektedir. Aşağıda gerekçeli kararın taraflara tebliğ talebi dilekçe örneğini paylaşıyoruz. İlgili dilekçeyi davacıda davalıda verebilmekte ve gerekçeli kararı tebliğe çıkartabilmektedir. Ayrıca bu konuda önemli bir nokta tebliğe çıkmayan kararın icraya konu edilip edilemeyeceğidir. Hukuk mahkemeleri kararlarından kesinleşmesi gerekmeyen kararlar tebliğe çıkmadan icraya konu edilebilmektedir. Bu noktada kararın tebliğine gerek yoktur. Gerekçeli kararın taraflara tebliği gibi hukuki içerikler için mersin hukuk büroları olarak hukuk büromuzdan destek alabilirsiniz.

Gerekçeli Kararın Taraflara Tebliği Talebi Dilekçe Örneği

MERSİN 3 AİLE MAHKEMESİNE

DOSYA NO:

KARAR NO:

DAVACI:

VEKİLİ : Av. Tunç Sudi TOL

İhsaniye mah. 4903 sk . Dış kapı:23 iç kapı:136-137 Akdeniz/Mersin

DAVALI :

KONUSU: Gerekçeli kararın tebliğe çıkarılması talebidir.

AÇIKLAMA VE TALEP :

Sayın Mahkemenizin yukarıda numarası yazılı dosyasından verilen kararın taraflara tebliğe çıkarılmasını, vekaleten saygılarımla talep ederim.23.06.2020

Davacı Vekili

Av. Tunç Sudi TOL

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara