İşten Çıkmış İşçi İçin Gelen Maaş Haczi Müzekkeresine Cevap

İşten Çıkmış İşçi İçin Gelen Maaş Haczi Müzekkeresine Cevap Dilekçesi örneğini sizlerle paylaşacağız. Açılmış bir icra dosyasında SGK kaydı bulunan işçilere çalıştığı kuruma “maaş haczi” müzekkeresi yollanmaktadır.

İşten Çıkmış İşçi İçin Gelen Maaş Haczi Müzekkeresine Cevap

Müzekkereye cevap verilmemesi durumunda şirketin hukuki sorumluluğu doğacaktır. Bu noktada aktif çalışan işçi için maaşından kesinti yapmalı ve bu icra dairesine bildirilmelidir. İşçi o tarihte artık çalışmıyorsa da yine şirketin bildirim yükümlülüğü olup altta bulunan örnek dilekçeyi doldurarak ilgili icra dairesine dilekçe yazmaları gerekmektedir. İşten çıkmış işçi için gelen maaş haczi müzekkeresine cevap dilekçesi teknik bir dilekçe olup muhakkak konusunda uzman mersin iş hukuku avukatımızdan destek alınız.

İşten Çıkmış İşçi İçin Gelen Maaş Haczi Müzekkeresine Cevap Dilekçesi Örneği

İşten çıkmış işçi için gelen maaş haczi müzekkeresine cevap dilekçesi örneği :

Isten-Cikmis-Isci-Icin-Gelen-Maas-Haczi-Muzekkeresine-Cevap

T.C.MERSİN 3. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE

KONU: Maaş Haczi müzekkeresine cevap

ALACAKLI: ……..

BORÇLU : ……

ALACAK MİKTARI :  2.244,75 TL

AÇIKLAMALAR :

Yukarıda numarası verilen dosya ile aleyhine icra takibine girişilmiş bulunan dosyanız borçlusunun maaş haczi için şirketimize müzekkere yazılmıştır.

Borçlu 27.04.2021 tarihinde işten ayrılmış olup tüm yasal haklarımız saklı kalmak üzere, Borçlunun şirketimizden hiçbir hak ve alacağı da bulunmamaktadır. Bu doğrultuda gerekli işlemlerin yapılmasını saygılarımla arz ve talep ederim. 11.05.2021

Ek1: İstifa formu

Ek2: Sgk İşten Ayrılış Bildirgesi

ŞİRKET VEKİLİ

AV. TUNÇ SUDİ TOL

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara