Kadın Koruma Tedbir Talebi Dilekçe Örneği

Kadın Koruma Tedbir Talebi Dilekçe Örneği Muhakkak konusunda uzman bir mersin aile hukuku avukatı tarafından hazırlanmalıdır.

Kadın Koruma Tedbir Talebi Dilekçesi

Koruma tedbiri şiddet gören Türkiye Cumhuriyeti kadınlarını korumak adına çıkartılan şiddet göreni koruma amaçlı güvenlik tedbiridir. Kadın Koruma Tedbir Talebi Dilekçe Örneği ise koruma tedbiri talep etmek için kullanılan dilekçe türüdür. İlgili tedbir en yakın polis karakolundan istenebileceği gibi bulunduğunuz şehirde ki Cumhuriyet Başsavcılığından da istenebilmektedir. İlgili talep doğrultusunda hiç gecikmeden ilgili merci tarafından güvenlik tedbirine karar verilecektir. Konu ile alakalı mevzuat 6284 sayılı Koruma Kanununda yer almaktadır. İlgili mevzuata göre kadın koruma tedbiri verilmektedir. Kadın koruma tedbirlerine örnek olarak uzaklaştırma gösterilebilmektedir. Uzaklaştırma bir koruma tedbiri olup ayrıca özel olarak bu tedbirin talep edilmesi durumunda verilebilmektedir.

Kadın Koruma Tedbir Talebi Dilekçe Örneği

MERSİN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

Koruma Tedbiri İsteyen:

Adresi :

Aleyhine Tedbir İstenen :

Adresi :

Dilekçe Konusu: Koruma tedbir talebidir.

Açıklamalar:

Daha önce 01.06.2021 tarihinde……hakkında hakaret ve tehdit suçlaması ile Mağazalar karakolundan şikayetçi oldum. Şikayete ilişkin kocamın ve kendimin ifade tutanağını ekte paylaşıyorum.

İlgili olay yaşanırken şahıs kocama “Senin ne zaman eve geleceğini biliyorum, sen gelene kadar ben yapacağımızı bilirim, size göstereceğim …” şeklinde beyanlarda bulunduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. Şikayet sonrasının ertesi günü ise apartman görevlisinin eşi …….beni aramış,……. isimli şahsın kocası ……… aradığını kocasına bizim evimizin kapı numarası ve adresini sorduğunu aynı zamanda “Onlara göstereceğim görürler…” dediğini öğrenmiş bulunmaktayım.

Kocam askeri personel olup sürekli şehir ve ülke dışı görevlere gitmektedir. Her ayın 10 günü nöbet tutmaktadır. Bu sebeple çoğu zaman evde küçük çocuklarım ile birlikte yaşamaktayım.

İlgili şahıs çok sinirli ve dengesiz bir şahıs olup can ve mal varlığım için korkmaktayım.

Sonuç ve İstem:

Yukarıda açıklanan sebeplerle ve resen nazara alınacak sebeplerle; tarafıma koruma tedbiri kararı verilmesini, bu karara istinaden kişinin uzaklaştırılmasını ve diğer gerekli tüm tedbirlerin alınması için karar verilmesini arz olunur. 11.06.2021

Talepte Bulunan

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara