SEGBİS Talebi Dilekçe Örneği

SEGBİS sistemi ceza davaları ve ağır ceza davaları için kurulan Türk Mahkemelerinde kullanılan bir sistemdir. Açılımı ses ve görüntü bilişim sistemlerinin kullanılmasıdır. Bu sistem ile gerek avukat gerekse sanık duruşmaya kamera ile bulunduğu ilde ki adliyeden görüntülü ve sesli olarak katılabilmektedir.

SEGBİS Talebi Nasıl Yapılır?

SEGBİS ile duruşmaya katılmak için mahkemeden SEGBİS katılma talebinde bulunulması gerekmektedir. SEGBİS katılma talebi mahkeme esnasında sözlü olarak yapılabileceği gibi celse arasında yazılı SEGBİS ile duruşmaya katılma talebi dilekçesi ile de yapılabilmektedir. SEGBİS ile ceza dosyası duruşmasına katılmaya yarayan talep dilekçesine SEGBİS Talebi Dilekçe Örneği denmektedir.

SEGBİS Talebi Dilekçe Örneği

DİYARBAKIR 10. AĞIR CEZA MAHKEMESİNE

DOSYA NO :

SANIK :

VEKİLİ : Av. Tunç Sudi TOL

KONUSU : SEGBİS yapılması talebidir.

AÇIKLAMA VE TALEP :

Hukuk büromuzun Mersin ilinde olması, sanığında Mersin’de ikamet etmesi sebebiyle, usul ekonomisi ilkesi dikkate alınarak mahkemenizin yukarıda numarası yazılı dosyasının 21.11.2022 günü saat 09.20 de ki duruşmasına, aynı gün aynı saatte müsait olan Mersin Mahkeme salonlarından birinde müvekkilimle beraber katılabilmemiz için, Mersin Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesine SEGBİS bağlantısı yapılması konusunda talimat yazılmasına karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.01.11.2022

SANIK Vekili

Av. Tunç Sudi TOL

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara