Uzaklaştırma Kararına İtiraz Dilekçesi Örneği

Uzaklaştırma kararına itiraz, Uzaklaştırma Kararına İtiraz Dilekçesi Örneği ile uzaklaştırma kararını veren mahkemeye yapılmaktadır.

Uzaklaştırma Kararına İtiraz Nasıl Yapılır?

Uzaklaştırma kararı doğrudan boşanma davasına bakmakla görevli aile mahkemesi tarafından verilebileceği gibi nöbetçi aile mahkemesi tarafından da verilebilmektedir. Uzaklaştırma kararı her ne kadar savcılık yada karakola da yapılabilse de işin ardında kararı veren aile mahkemesidir. Uzaklaştırma kararına itiraz, Uzaklaştırma Kararına İtiraz Dilekçesi Örneği ile uzaklaştırma kararını veren mahkemeye yapılmaktadır. Uzaklaştırma kararına itiraz süresi kararının ilgilisine tebliğinden itibaren başlamaktadır. Uzaklaştırma kararına itiraz 7 gün içinde yapılmaktadır. Uzaklaştırma Kararına İtiraz Dilekçesi örneği hazırlanırken muhakkak deliller dilekçe ekinde sunulmalıdır. Uzaklaştırma kararı talebi ya da uzaklaştırma kararının uzatılması talebi yaklaşık ispat kuralları çerçevesinde verildiğinden, itirazın doğru ve bir delile dayanarak yapılması halinde olumlu sonuç alması kolay olacaktır.

Uzaklaştırma Kararına İtiraz Dilekçesi Örneği

MERSİN 1.AİLE MAHKEMESİ’NE

DEĞİŞİK İŞ NO: 2021/5221 (Değişik iş no)
TALEPTE BULUNAN:
VEKİLİ : Av. Tunç Sudi TOL Adres antettedir.
KONU: Tarafımız aleyhine verilen uzaklaştırma kararının kaldırılması talebimizden ibarettir.
AÇIKLAMALAR :

Müvekkilim ……… aleyhine ………. tarafından 30.09.2021 tarihinde uzaklaştırma kararı aldırılmıştır. Bu uzaklaştırma kararının kaldırılmasını talep ediyoruz. Şöyle ki;

Uzaklaştırma için herhangi bir sebep yoktur. Müvekkilimin herhangi bir tehdit ve hakareti yoktur. Dosyada buna ilişkin delilde yoktur. Lehine talepte bulunan …….. Mersin 8.Aile Mahkemesi 2021/215 esas numarası ile boşanma dava açmıştır. Uzaklaştırma kararını bu davada velayeti kendi tarafına çekmek için aldırmıştır. Sebebi müvekkilimi eve sokmamaktır. Çocuğundan uzaklaştırmaktır. Kadının bir erkeğe fiziksel zarar verebilmesi hayatın olağan akışına aykırıdır. Tüm bu sebeplerle bu kararın kaldırılmasını talep ediyoruz.

SONUÇ VE İSTEM:

Yukarıda arz ettiğimiz tüm bu nedenler neticesinde müvekkilim ……….. aleyhine alınan 30.09.2021 tarihli uzaklaştırma kararının kaldırılmasını talep ediyoruz. Gereğinin yapılmasını arz ve talep ederiz.06/10/2021

Talepte Bulunan Vekili

AV.TUNÇ SUDİ TOL

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara