Anamur Avukat

Anamur avukat, ceza, aile, tazminat, iş ve gayrimenkul hukuku üzerinden uzmanlaşmış olan avukatlarla danışmanlık ve avukatlık hizmeti sağlayarak, müvekkillerin iyi bir şekilde temsil edilmesini sağlamaktadır. Türkiye’de yasal düzenlemeler ve kanunlar eşliğinde herkesin hak ve özgürlüklerine dönük kanun maddeleri bulunmakta, bu kanun maddelerine yönelik mahkeme, duruşma ve ceza uygulamalarına yer verilmektedir.

Anamur Ceza Hukuku

Anamur avukat, ceza hukuku çerçevesinde müvekkilin mahkeme sürecine hazırlanması ve işlemleri yasal düzenlemeler eşliğinde yapması için yardımcı olacak, müvekkilin mahkeme sürecinde de temsil edilmesini sağlayacaktır. Siber suçlar, nitelikli dolandırıcılık, hayat kast, mesleğin kötüye kullanılması, uyuşturucu kaçakçılığı, çocuk istismarı ve taciz, tecavüz davalarının sürdürüldüğü Sulh ceza mahkemesi üzerinden bu başlıklar altında işlenmiş suçlar incelenmektedir. Sanık veya davacının delillerinin toplanması, dosyasının hazırlanması ve mahkemede savunulması için avukatın görevi uzmanlaştığı ceza hukuku alanında, kanunlara değinmek ve kanunlar üzerinden kişinin suçunu ispatlamak ya da suçsuzluğunu ortaya çıkarmak için gerekli yasaların uygulanmasını sağlamaktır. Türk Ceza kanunu çerçevesinde dava sürecine yönelik bütün ilerlemeler, ceza kanununa göre değerlendirilmektedir.

Anamur Boşanma Hukuku

Anamur Asliye mahkemesi üzerinde yürütülmekte olan boşanma davalarına, Anamur avukat desteği alarak, danışmanlık ve avukatlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davalarında, tarafların ortak bir noktada buluşması aynı zamanda mal mülk, velayet, nafaka ve tazminat konusunda sorun yaşamadan boşanmanın sağlanması için gerekli olan bütün mahkeme yasaları hakkında detaylı bilgi verilmektedir. Duruşma süresince tarafların boşanmasına yönelik nedenlere dayalı olarak, delilerin toplanması, dosyaların hazırlanması ve boşanmanın nedenleri üzerine mahkemenin ikna edilmesi de avukat tarafından yerine getirilebilmektedir. Burada müvekkilini savunmak, isteklerini ve taleplerini mahkemeye paylaşmak üzerine süreçte yanında olacak ve herkesin eşit haklara sahip olmasına yönelik bir çizgi izleyecektir.

Anamur Miras Hukuku

Miras hukuku, aile hukukunu ve gayrimenkul hukukunu aynı anda içerisinde barındıran kanunları içermekte, bu nedenle karışık düzenlemelere tabii tutulabilmektedir. Mirastan mal kaçırma, vasiyetname ve ölünceye kadar bakma sözleşmeleri üzerinden yürütülmekte olan miras davalarında, aile için mal mülk paylaşımlarındaki sorunlar ve mirasa karşı açılan davalar üzerinden bir yürürlük işlenmektedir. Bu aşamada Anamur avukat, müvekkilin mahkeme sürecinde yanında olacağı gibi belgelerinin toplanması ve dava sürecinin takip edilmesi için yürürlükteki prosedüre uygun uygulamaları yerine getirecektir. Mal paylaşımlarında ve miras redlerinde gerekli olan bütün işlemler için başvuru yapabilir, saklı payın korunması üzerine de gerekli olan işlemler hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Şirketler Hukuku Avukatlık

Şirketler hukuku üzerinden ticaret hukuku işlemleri yapılmakta, sözleşmeler, tazminat davaları ve sinai haklarla ilgili süreç takip edilmektedir. Anamur avukat, yurtiçi ve yurtdışı ticaret alanında uygulanmakta olan prosedüre uygun işlemleri yerine getirerek, müvekkillerin ortak bir noktada buluşmasına yönelik de çalışmalar ortaya koyacaktır. Arabuluculukla şirketler hukuku alanında anlaşmazlıkların mahkemeye yansımadan çözülmesi aynı zamanda sözleşmelerin hazırlanması, gerçek ve tüzel kişilere açılmış davaların takip edilmesi konusunda da mahkeme sürecini takip edecektir. Şirketler hukuku avukatı, uzmanlaştığı bu alanda, her türlü ticari sözleşmelerin yapılmasını sağlayacak, hukuki danışmanlık görevini de yerine getirerek, sorularınıza ve sorunlarına karşı kanunlarla ilgili bilgi verecektir.

Anamur Avukatlık Ve Danışmanlık Hizmeti

Türkiye Anamur üzerinden hukuk dallarına özgü birçok uzman avukatla birlikte çalışılmakta, medeni hukuktan, şirketler hukukuna, iş hukuku ve gayrimenkul hukuk alanlarına dönük avukatlık ve danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Bu kapsamda kanun maddelerinin bildirilmesi, müvekkilin bilgilendirilmesi, duruşmada temsil edilmesi, sözleşme hazırlanması ve dosya sunulması üzerine bütün gerekli işlemler yerine getirilecektir. Uzman avukat kadrosu üzerinden süreçle ilgili gerekli olan bütün işlemler, dosyalar, deliller ve müvekkilin bilgilendirmesine dönük geri dönüş alınabilecek şekilde düzenlemeler uygulanmakta, Türkiye hukuk sistemi üzerinden de değerlendirilecektir. Avukata başvuru yapılması için büro üzerinden irtibat kurmak ve dava süreci, dava açılımı aynı zamanda mahkemede de destek alabilirsiniz.

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara