Darp Raporuna İtiraz Dilekçesi Örneği

Bugün ki yazımızda böyle bir davada verilecek eşin darp ettiğine yönelik iddialara karşı savunma dilekçesi yani darp raporuna itiraz dilekçesi örneğini paylaşıyoruz. İlgili durum çok hassas bir konu olup muhakkak konusunda mersin uzman ceza avukatından destek alınması gerekmektedir.

Darp İddialarına Yönelik Savunma Dilekçesi

Darp bir kişiyi yaralamak demektir. Darp Türk Ceza Kanunu uyarınca “Yaralama” suçunu oluşturmaktadır. Günümüzde maalesef erkekler boşanma davası sırasında yada başka sebeplerle eşlerini darp etmektedir. Bu darp olayının ispatı için darp raporu alınmaktadır. Darp raporunda kişinin darp edilen yerleri doktor tarafından tespiti yapılmaktadır. Darp raporu çok önemli bir müessese olup kadının haklarını çok iyi şekilde korumaktadır. Fakat bazen bu durumu kötüye kullanan insanlar ortaya çıkmaktadır.

Herhangi bir darp yokken sırf boşanma davasında haklı çıkmak yada başka menfaatler sağlamak sebebiyle darp edilmediği halde kendini darp edilmiş gibi göstermektedirler. Bu gibi durumlarda kadının beyanı esas alınarak ceza davası açılmaktadır. Bugün ki yazımızda böyle bir davada verilecek eşin darp ettiğine yönelik iddialara karşı savunma dilekçesi yani darp raporuna itiraz dilekçesi örneğini paylaşıyoruz. İlgili durum çok hassas bir konu olup muhakkak konusunda mersin uzman ceza avukatından destek alınması gerekmektedir.

Darp Raporuna İtiraz Dilekçesi Örneği

MERSİN 15.ASLİYE CEZA MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE

DOSYA NO:

SANIK:

MÜŞTEKİ: Av. Tunç Sudi TOL

Adres antettedir.

DİLEKÇE KONUSU : Dosyaya karşı savunmalarımızın sunulması ve 26.10.2018 tarihli ara karara istinaden delil ve tanık bildirimimizden ibarettir.

AÇIKLAMALAR :

Müşteki, 21.07.2022 tarihinde baş başa oldukları bir zamanda oturdukları konutta saat sabah 9 ‘da kendisini darp ettiği iddiası ile aynı günün akşamı kolluk kuvvetlerine sanık hakkında şikayetçi olmak için başvurmuştur. Yapılan şikayet asılsız olup, sırf müvekkile huzursuzluk vermek amacıyla yapılmıştır. Şöyle ki;

1)Sanık müvekkil 19.07.2022 tarihinde müştekinin onu aldattığını öğrenmesi sebebiyle, çocuklarını alarak annesinin yanına yerleşmiştir. Müşteki ise daha sonradan edindiğimiz bilgiye göre kadın sığınma evine yerleşmiştir. 21.07.2022 tarihinde müvekkil kendisi ile AYNI EVDE YAŞAMAMAKTADIR. Aşağıda belirttiğimiz tanıkların anlatımları durumu açıklığa kavuşturacaktır.(Yetersiz delil durumuna karşı Müştekinin Kadın Sığınma evine başvuru tarihinin mahkemece öğrenilmesini arz ediyoruz.)

2)Sanık 20.07.2022 tarihinde müştekiye Mersin 5.Aile Mahkemesi 2022/553 esas sayılı dosya numarası ile boşanma davası açmıştır. Bu boşanma davasına binaen müşteki gerek müvekkilime şantaj yapmak için gerekse müvekkilimi rahatsız etmek için asılsız şikayetlerde bulunmuştur.

3)Müşteki ilk olarak işbu dosyaya konu olan darp iddiası ile şikayette bulunmuştur. Daha sonra sanığın kendisini tehdit ettiği iddiası ile Yumuk tepe Polis Merkez Amirliğine, üçüncü olarak yine kendisini tehdit iddiası ile 50. Yıl Şehit Resul Polat Polis Karakoluna şikayette bulunmuştur. Biz ilgili soyut şikayet içeriklerinin işbu dosyaya getirtilmesini arz ediyoruz. İlgili şikayet getirtildiğinde Müştekinin amacı ortaya çıkacaktır. Aynı zamanda tarafımıza kuvvetli bir delil olacaktır.

4) İlgili ihbarların sebebi boşanma davasıdır. İlgili ihbar, boşanma davasında şantaj olarak müşteki tarafından kullanılmak için yapılmıştır. İlgili durumu açıklar mesaj resimlerini ek te paylaşıyorum. İlgili mesaj içeriklerinde müşteki ; “….bebeğimi bana vermezseniz ne boşanırım nede şikayetimden vazgeçerim….” diyerek ZİKRİNİ AÇIK ŞEKİLDE İFADE ETMİŞTİR.

5)Müşteki bununla da kalmamış, saldırgan tavrını ” …bu yaptıklarınız yanınıza kalmayacak orospunun çocuğu …” mesajı ile müvekile sinkaflı küfürler ederek göstermiştir.(İlgili küfür ile ilgili şikayette bulunuldu.)

6)Son olarak belirtmek isterim ki, müşteki kadınlara haklı olarak tanınan pozitif ayrımcılığı kötüye kullanarak, gerek kolluk kuvvetlerini gerekse mahkemenizi meşgul etmiştir. Müvekkilim belediye işçisi olup sakin ve ürkek bir karaktere sahiptir. Müştekinin kendisini aldatması ve ilgili asılsız ihbarlarda bulunması müvekkilimin hayatını çekilmez hale getirmiştir.

7)Delil listemizi ve tanık listemizi aşağıda saygıyla vekaleten sunuyoruz.

DELİLLER-

1)50. Yıl Şehit Resul Polat Polis Karakoluna yapılan şikayet(İlgili kurumdan müzekkere yazılarak getirtilmesini arz ediyoruz.)

2) Yumuk tepe polis merkez Amirliği (İlgili kurumdan müzekkere yazılarak getirtilmesini arz ediyoruz.)

3) Mersin 5.Aile Mahkemesi 2022/513 esas sayılı dosyası (İlgili kurumdan müzekkere yazılarak getirtilmesini arz ediyoruz.)

4) Yemin

5) Küfürlere ait ekran resimleri

6) Kadın sığınma evine başvuru dilekçesi

7) Tanık ve diğer tüm sair deliller.

TANIKLAR-

SONUÇ VE İSTEM :

Yukarıda açıkladığımız sebeplerden ve mahkemece resen araştırılacak sebeplerden ötürü müvekkilimin öncelikle BERAATİNE karar verilmesini, sunduğumuz delillerin kabulü ile, gerekli kurumlara müzekkere yazılarak celbine karar verilmesini, tanıklarımızın dinletilmesine karar verilmesini saygılarımla vekaleten arz ederim.

Ek: mesajlara ait ekran görüntüleri

Av. Tunç Sudi TOL

SANIK VEKİLİ

(E-İMZALIDIR.)

“Darp Raporuna İtiraz Dilekçesi Örneği” üzerine 2 yorum

  1. Eşimle şikayet söz konusu olan tarih ve öncesi yaralayıcı hiç bir fiziksel temasım olmadı 20 Nisan 2023 Bayram arifesi evli abisi gelip alıyor Bayram 2. günü ailesi yanında iken Acil gidip muayene oluyor bacakları bel ağrısı dolayı tekrar Annesi arıyor abin seni gelip alsın abisi kendi aracı ile gelip alıyor Kaç devlet hastanesi acil tıp ve randevulu bölümlere gidiliyor son olarak Bakırköy Mazhar Osman Devlet Nöroloji Acıl beyinde su toplanması hidrosefali sebebi yatıyor ilaçlı ilaçsız görüntüleme MRG2 elektro test v.s işlemler oluyor orada yengesi şahsıma karşı iddiaları vücut cilt incelemesi yapılıyor Doktor eskripiriz raporunda saç derisi ekimoz darp v.s görülmüyor eşimi ziyarette babası yengesi kızı sözlü sataşmalar olay çıkarmaya çalışıyorlar bir olayın içine çekilmeye çalışıldığını fark edip oradan lise giden oğlum ile eve döndüm 28 Mayıs 2023 günü Sefaköy K.Çekmece adresinden ikametim olan Fatih Samatya Acil Tıp gelip Saç derisi ekimoz, baş ağrısı, tüm vücut ağrı olarak Dr.Erdem Kurt darp raporu alınıyor Savcı adli tıp 13 Haziran 2023 katı sonuç istiyor Adli uzman doktor raporu üstünden Basit yaralama durum bildiriyor Kaç günlük ekomoz nasıl ne zaman olmuş hiç bir bilgi olmadan sanık potansiyel suçlular yaratılıyor.Hakkımda olmayan iftiralar devleti ceza davası açılmıştır Yeni yılda mahkeme günümü bekliyorum.

    Yanıtla

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara