Kararın Kesinleşmesi İçin Talep Dilekçesi Örneği

Kararın Kesinleşmesi İçin Talep Dilekçesi Örneği bir davanın sonuçlanması sonucunda kararın kalem müdürü tarafından onaylanarak kesinleştirme yapmaya yarayan dilekçe türüdür. Taraflardan herhangi biri yasal olarak kesinleşmeye hak kazanan bir karara bu dilekçeyi vererek, kesinleşmesini sağlayabilmektedirler.

Mahkeme Kararının Kesinleştirilmesi Nasıl Yapılır?

Kararın Kesinleşmesi İçin Talep Dilekçesi Örneği genelde uygulamada karşımıza çıkmaktadır. Mahkemelerin iş yükü çok fazla olduğu durumlarda kesinleştirme işlemini unutmaktadırlar. Bu noktada karar kesinleşmediğinden hukuki sonuç doğurmamaktadır. Kesinleşme şerhi bir mahkeme kararının geri dönüşü olmayan şekilde sonuçlandığını gösteren mahkeme evrakıdır. Gerekçeli karara ek olarak kalem müdürü tarafından hazırlanmaktadır. Genelde kararın başka bir yerde kullanılabilmesi için resmi kurumlarca talep edilen bir evraktır. Kararın Kesinleşmesi İçin Talep Dilekçesi Örneğinin hazırlanıp mahkeme kalemine verilmesi ile mahkemenin sonuçlanması hızlandırılabilecektir. Kesinleştirme işlemi yapılabilmesi için tarafların üst mahkemeye itiraz etmemiş olması gerekmektedir.

Diğer dilekçe örneklerini incelemek için : buraya tıklayınız.

Kararın Kesinleşmesi İçin Talep Dilekçesi Örneği

MERSİN 5 AİLE MAHKEMESİNE

DOSYA NO:

KARAR NO:

KESİNLEŞTİRME

TALEP EDEN

DAVALI:

VEKİLİ :Av. Tunç Sudi TOL

Adres Antettedir.

DAVALI :

KONUSU: 24.01.2023 tarihinde taraflara tebellüğ eden kararın Kesinleşmesi İçin Talep Dilekçesidir.

AÇIKLAMA

VE TALEP :

Sayın Mahkemenizin yukarıda numarası yazılı dosyasında verilen gerekçeli karar 24.01.2023 tarihinde taraf vekillerinin elektronik tebligat adresine tebliğ edilmiştir. Taraf vekilleri tarafından tebellüğ alınan tebligatlara süresi içerisinde itiraz edilmemiştir. Kararlar süresinde itiraz olmadığından kesinleşmiştir. Kesinleştirme işleminin yapılmasını vekaleten saygılarımla talep ederim.23.06.2020

Davalı Vekili

Av. Tunç Sudi TOL

“Kararın Kesinleşmesi İçin Talep Dilekçesi Örneği” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara