Pozcu Boşanma Avukatı

Pozcu Boşanma Avukatı: Çiftler arasında anlaşmazlık yaşanması çiftlerin beraberliği yaşaması sonucu evliliği gerçekleştirmesi gibi boşanmayı da gerçekleşmesi de doğal bir süreçtir. Bu doğal süreç ise hukuksal mücadele sonucu ancak elde edilebilir. Bireylerin anlaşamaması sonucu aile mahkemelerine boşanma ile alakalı dilekçelerini vermesi sonucu davaları açılır. Davanın açılması sonucunda ise boşanma işlemi gerçekleşir. Bu süreç içerisinde Merisinin Pozcu ilçesinde de boşanma faaliyetini gerçekleştirmek isteyenler olabilir. Boşanma işlemini gerçekleştirmek isteyenler yardımcı olmaları adına Pozu boşanma avukatı başvurusunu gerçekleştirirler. Pozcu boşanma avukatı başvurusu sayesinde boşanma işleminin ilk adımı da gerçekleştirilmiş olunur.

Pozcu Boşanma Avukatı Kimdir?

Mersin ilinin Pozcu ilçesinde görev yapan ve boşanma davalarına bakan avukatlara Pozcu boşanma avukatı denir. Bu avukatlar ise sadece boşanma davalarına bakan avukatlar değildir. Çünkü sadece bir davanın avukatı olmak kurallar içerisinde doğru ve olabilir bir durum değildir. Pozcu halkı tarafından adlandırılmış olan Pozcu boşanma avukatı bu baktığı boşanma davalarından dolayı bu isim ile anılasına ortam sunmuştur. Gerekli hukuk fakültelerinden mezun olup başarı ile bitirmesi avukat olabilmeleri için ilk adım olarak görülür. Ardından staj işlemini yaparlar ve tüm biten sürecin ardından bir büroya kayıtlı olurlar. Kayıtlı olmaları ise onların görev yapabilecekleri anlamına gelir. Bu boşanma davalarına bakan avukatlara boşanma avukatı ya da aile avukatı da denilir. Bu avukatlar ise boşanma sürecinde hukuki desteği sağlayan kişiler olarak bilinir.

Pozcu Boşanma Avukatı Boşanma Mahkemelerinde Gerekli midir?

Boşanma davasının açılması için bazı gerekliliklerin meydana gelmiş olması lazımdır. Bu sebepler ortadaysa bireyler boşanmak isteyebilirler. Yalnız boşanma işlemi ise hukuki bir mücadele olduğu için davanın açılıp mahkemenin görülmesini ister. Bu hukuki mücadelede ise yine hukuki destek almak önemlidir. Pozcuda görülen boşanma davalarında hukuki desteği Pozcu boşanma avukatı sağlar. Dava açılımında dilekçe yazılımından mahkeme sürecinde istek ve şikayetlerin ifadesinde dahil boşanma avukatının gerekliliği vazgeçilmez bir gerçeklik olarak görülür. Bu sayede hukuki mücadele daha bilinçli ve hızlı da gerçekleşir. Pozcu boşanma avukatı boşanma mahkemelerinde gerekli olduğunu söylemek yanlış bir ifade olmayacaktır.

Boşanma Davasının Açılmasındaki Sebepler

Evlilik kurumunun bireyleri olan eşler anlaşamama durumu meydana gelirse boşanmayı gerçekleştirmek istenilebilir. Anlaşmalı olarak iki tarafın boşanabileceği gibi bir tarafın da başvurusu ile bu işlemler başlatılabilir. İki taraf boşanma süreci sonunda eğer ki anlaşmayı gerçekleştiremezse davanın uzaması da meydana gelir. Bir tarafın karşı tarafı aldatması, evinin terk edilmesi, şiddetin meydanda olması, maddi ve manevi hakaretin evlilik kurumunda olması boşanma davasının açılmasında sebepler olarak ortaya çıkar. Daha birçok farklı sebeplerin meydana gelmesinde boşanmanın gerçekleşebilmesine olanak olduğu gibi bu sebepleri en iyi bilen boşanma avukatı başvurusu yapılıp gerekli bilgiler öğrenilmelidir. Boşanma süreci çünkü yıpratıcı bir süreç olabilir. Bu sürecin kısa yoldan tamamlanmasına erdirmek bireylerin de daha rahat olmasını sağar. Bu hızlı sürecin gelişmesine katkı Pozcu boşanma avukatı sayesinde olur.

Boşanma Davalarında Hangi Mahkeme Yetkilidir?

Boşanma davalarında yetkili olan mahkeme aile mahkemesi olarak bilinmesi yanında avukatların dava açılımı için verdikleri dilekçeler bu aile mahkemelerine verilir. Hangi aile mahkemesinde bu boşanma işlemi görülecek denilirse eğer eşlerin bağlı olduğu ikametgâh adresine bağlı olan adreste bulunan aile mahkemesi bu davayı işler. Eğer ki eşler Pozcu’da ikametgâh ediyorsa Pozcu aile mahkemesi bu davayı üstlenir ve bakar. Pozcu boşanma avukatı eşliğinde davanın süreci başlatılır.

Anlaşmalı Boşanma Nasıl Olur?

En az bir yıl boyunca evliliklerini sürdüren çiftler eğer ki anlaşmazlık yaşıyorlarsa ve her iki tarafta bu evliliğin devam etmesini istememe durumunda boşanma durumunu meydana getirirler. İki tarafın evlilikten doğan maddi ve manevi devam eden süreçleri içerisinde anlaşmaları da sağlaması boşanmanın anlaşmalı olarak da meydana gelmesini sağlar. Anlaşmalı olarak meydana gelen boşanma işlemleri daha hızlı gerçekleşen boşanmalar olarak bilinir. Süreç içerisinde maddi e manevi kaybın da en az olduğu davalar olarak bilinmesi kişiler arasında da dinginliğin meydan gelmesini sağlar. Anlaşmalı boşanma davalarında iki taraf da boşanma isteklerini meydana getirmesi dolayısıyla boşanma davasına bakan hakim tarafların özgür iradelerinin olup olmamasını inceler. Baskı altında olma durumunda ise anlaşmalı boşanma denilmesi doğru kabul edilmez.

Şahsi Eşyaların Paylaşımı

Boşanma sürecinde belki de en çok meşgul edile konulardan biri olarak bu durum görülebilir. Çünkü eşya paylaşımı anlaşmaların yaşanması uzun sürebiliyor. Bu şahsi eşya paylaşımı boşanma davası ile birleştirilebileceği gibi dilenirse de boşanma davasının ardından da ayrı olarak işlenmesi de sağlanabiliyor. Süreç içerisinde yardımcı ve yol gösterecek olan ise Pozcu boşanma avukatıdır.

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara