Saat Mazereti Dilekçe Örneği

Saat mazereti dilekçesi, duruşma saatini ertelemeye yönelik bir dilekçedir.

Avukat Saatlik Mazeret Dilekçesi Nasıl Hazırlanır?

Mahkeme günleri ve saatleri hakimler tarafından belirlenmektedir. Bir avukatın bir çok dosyası olduğu düşünüldüğünde bu duruşma günlerinin birbirleriyle çakışması pek tabi mümkün olmaktadır. Bu noktada saatli mazeret dilekçesi avukatların yardımına koşmaktadır. Avukatlar bu dilekçe ile duruşma saatini belirli saatler öne alabilmektedir. Gecikmeleri bildirdikleri taktirde hakimler bu dilekçe ile avukatların duruşmasını ertelemektedir. Bu dilekçe avukat mazeret dilekçesi ile ayrılmaktadır. Avukat mazeret dilekçesi o gün olan duruşmayı başka bir güne erteletmek için kullanılmaktadır. Saatli mazeret dilekçesi ise duruşma saatinin başka bir saate erteletmesi için kullanılmaktadır.

Saat Mazereti Dilekçe Örneği

MERSİN 3. İŞ MAHKEMESİNE

DOSYA NO :

DAVALI :

VEKİLİ : Av. Tunç Sudi TOL

DAVACI :

VEKİLİ :

DİLEKÇE KONUSU : Saatlik mazeret bildiriminden ibarettir.

AÇIKLAMALAR :

Yukarıda sayısı yazılı dosyanın 17.03.2022 tarihli 09.05 saatinde ki celsesine, aynı saatte Mersin 13 Asliye Ceza 2022/243 Esas numaralı dosyasında duruşmam bulunması sebebiyle tam saatinde katılamayacağım. Bu nedenle duruşmanın 10.30’ a kadar ertelenmesini arz ve talep ederim.

Aksi yönde görüş oluşması halinde yada yetişememem halinde MAZERETLİ sayılmamıza ve duruşma gününün UYAP sistemi üzerinden öğrenilmesine karar verilmesini arz ve talep ederim.16.03.2022

Ek:1 Mersin 2 Asliye Hukuk Mahkemesi 2022/252

sayılı dosyanın duruşma tutanağı

Davalı Vekili

Av. Tunç Sudi TOL

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara