Savcılıkta El Konulan Eşyanın İadesi Talebi Dilekçesi

Savcılıkta el konulan eşyanın iadesi talebi ancak el koyma kararına itiraz edilmesi durumunda mahkeme itirazın kabul olması durumunda mahkeme kararı ile mümkün olmaktadır.

Savcılıkta El Konulan Eşyanın İadesi Nasıl Yapılır?

Bu karar dava aşamasında verilebileceği gibi uygulamada genelde hükümden sonra verilmektedir. Savcılık aşamasında el konulan eşya hüküm sonrası aşağıda bulunan “Savcılıkta El Konulan Eşyanın İadesi Talebi Dilekçe Örneği” ile verilebilmektedir. İlgili hükmü vermekle görevli mahkeme yargılamayı yapan mahkemeye aittir. Aşağıda bulunan dilekçe ile mahkemeden karar istenir, bu karar çıktıktan sonra karar alınarak Adli Emanet Bürosuna götürülür ve el konulan eşya iade alınır. El konulan eşyanın iadesini asil veya vekili teslim alabilmektedir.

Savcılıkta El Konulan Eşyanın İadesi Talebi Dilekçe Örneği

MERSİN 7.AĞIR CEZA MAHKEMESİNE

DOSYA NO :

SANIK :

MÜDAFİ : Av. Tunç SUDİ TOL

DİLEKÇE KONUSU: El konulan eşyanın iadesi

İSTEM SONUÇ :

Müvekkil Sanık ……. hakkında yukarıda dosya numarası yazılı kovuşturma dosyasında, mahkemenizce yargılama yapılmış olup, müvekkil BERAAT etmiştir.

Soruşturma kapsamında el konulan materyallerin müvekkile iadesi için Mersin Adli Emanet Bürosuna müzekkere yazılmasını arz ederim.

Beraat Eden Sanık Müdafi

Av. Tunç Sudi TOL

“Savcılıkta El Konulan Eşyanın İadesi Talebi Dilekçesi” üzerine 2 yorum

  1. Sayın tunç bey ben bulundurma silahımı üç sene önce yakalattım savcılık kovuşturmaya yer yok yazı si verdi fakat ben silahımı balistik inceleme de ateş ettiğim öne sürü ldu ben bunu karakolda n öğrendim suçlama yi kabul etmedin bundan dolayida c savcılığı yine kovuşturmaya yer yok evragini adresime gönderdi fakat ben adlı emanetten silahımı alamıyorum c savcılığına çıktım görüş dum kendisinin silahı bana veremicegini söyledi ben de savcı beye eğer bir suçum varsa siz bana bu kovuşturmaya yer yok evragini niye verdin z dedim hepsi bu saygılar sunarım

    Yanıtla

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara