Mersin Kaçakçılık Suçlarına Bakan Avukatlar

Mersin kaçakçılık suçlarına bakan avukatlar arasından profesyonel bir şekilde hizmet verenleri seçmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Mersin avukatlık büromuz bu anlamda profesyonel ve uzman bir şekilde hizmet veren avukatlara sahiptir. Kaçakçılık suçu, Türkiye’ye giriş ya da çıkışında gümrük işlemlerine tabi olan eşyaların gümrük işlemi yapılmadan Türkiye’ye getirilmesi ya da Türkiye’den çıkarılmasını ifade etmektedir. Gümrük işlemleri devletin çeşitli mali hakları elde edebilmesi ve gümrükten geçecek olan eşyaların standardını tespit etmeye yaradığı için tüm kaçakçılık suçları çeşitli neden ve zararlara mal olabilmektedir.

Mersin Kaçakçılık Suçu Avukatı İletişim Bilgileri

Mersin Kaçakçılık Suçu Avukatı :Avukat Tunç Sudi TOL
Telefon :+90 (535) 331 65 85
Adres :İhsaniye Mh. Zeytinlibahçe Cd. 4903. Sokak No:23 Kat:15 No:136 Profit İş Merkezi Akdeniz/MERSİN
Mail :av.tuncsuditol@hotmail.com

Kaçakçılık Suçları Mevzuatı

Kaçakçılık suçunu ifade eden fiiller 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’nun 3.maddesi doğrultusunda düzenlenmiştir. Kaçakçılık suçları ile ilgili uygulama gerçekleştirilirken özel bir ceza kanunu niteliğine sahip olan 5237 sayılı TCK’nin genel hükümler değerlendirilmektedir. Söz konusu kanunun dışında kalan kaçakçılık suçları aşağıdaki gibidir.

Silah Kaçaklığı Suçu

Silah kaçakçılığı 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanunu’nun 12.maddesi tarafından düzenlenmektedir. Bu kanun 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na göre çok daha özel bir kanun niteliğine sahiptir.

Uyuşturucu Kaçakçılığı Suçu

Uyuşturucu kaçakçılığı suçu 5237 sayılı TCK’nin 188.maddesine göre düzenlenmiştir. Bu kapsamda uyuşturucu madde ihracı ya da ithali olarak düzenlenebilmektedir. TCK’da suçun konusunun açık bir şekilde belirlenmiş olması hükümlerin net bir şekilde uygulanmasını ifade etmektedir.

Kaçak Tütün ve Alkol Üretme Suçu

Ticari amaçların dışında usule aykırı bir biçimde tütün üretenler ve alkol üretenler 4733 sayılı Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun’un 8.maddesi uyarınca cezalandırılır.

Kültür ve Tarihi Eser Kaçaklığı Suçu

Kültür ve tabiat varlıkları, 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunması Kanunu ile korunma altına alınmıştır. Kültür ve tabiat varlıklarının yurt dışına çıkartılması suç olarak kabul edilmektedir.

Profesyonel Mersin Kaçakçılık Suçlarına Bakan Avukatlar

Mersin kaçakçılık suçlarına bakan avukatlara ihtiyacınız varsa doğru adrestesiniz. Mersin Ağır Ceza Avukatı büromuz ile iletişime geçerek konu ile ilgili detaylı ve profesyonel bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Mersin kaçaklık suçlarına bakan avukatlar bünyemizde profesyonel bir şekilde hizmetlerine devam etmektedir.

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara