Erdemli Ceza Avukatı

Erdemli Ceza Avukatı: Suçla direkt olarak ilişkilendirilmiş olan ceza hukuku, toplumun ve toplumda yaşamakta olan bireyin, refahına ya da huzuruna yönelik zarar verici eylemlerde bulunulması sonucunda kanun maddelerinin devreye girdiği bir alandır. Türk Ceza Kanunu maddeleri üzerinden değerlendirilecek olan sanık ve mağdur ilişkisi aynı zamanda Erdemli ceza avukatı vasıtasıyla da duruşmaya aktarılabilmektedir.

Erdemli Ceza Avukatı İletişim Bilgileri

Erdemli Ceza Avukatı :Avukat Tunç Sudi TOL
Telefon :+90 (535) 331 65 85
Adres :İhsaniye Mh. Zeytinlibahçe Cd. 4903. Sokak No:23 Kat:15 No:136 Profit İş Merkezi Akdeniz/MERSİN
Mail :av.tuncsuditol@hotmail.com

Erdemli Ceza Avukatı Olarak Baktığımız Davalar

 • Kabahatler Kanununda yer alan tüm suçlar. (Komşuyu rahatsız etme, sokağı pisletme)
 • İcra İflas Kanununda yer alan tüm suçlar. (Örneğin taahhüt ihlal)
 • Kaçakçılıkla Mücadele Kanununda yer alan tüm suçlar
 • Terör Koruma Kanununda yer alan tüm suçlar

Erdemli Ceza Avukatı Nasıl Bulunur?

 • İnternet üzerinden arama yapın. Google araması, Yandex araması gibi arama motorlarında “Erdemli ceza avukatı” araması yaparak Erdemli de faaliyet gösteren ceza avukatlarının listesine ulaşabilirsiniz. Bu listedeki avukatların web sitelerini inceleyerek, tecrübeleri, uzmanlık alanları ve iletişim bilgilerini öğrenebilirsiniz.
 • Tanıdıklarınızdan veya aile üyelerinizden tavsiye alın. Erdemli de yaşayan tanıdıklarınızdan veya aile üyelerinizden ceza avukatı tavsiyesi alabilirsiniz. Bu şekilde, daha önceden hizmet aldıkları ve memnun kaldıkları bir avukatı bulabilirsiniz.
 • Ceza avukatı derneklerine veya barolara başvurun. Türkiye Barolar Birliği’nin internet sitesinde yer alan “Avukat Arama” sayfasından Erdemli’de bulunan ceza avukatlarının listesine ulaşabilirsiniz. Bu listedeki avukatlardan randevu alarak, yüz yüze görüşme yaparak karar verebilirsiniz.

Erdemli Ceza Avukatı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Avukatın tecrübesi ve uzmanlık alanı önemlidir.  Ceza hukuku, oldukça geniş bir alandır. Bu nedenle, davanızla ilgili tecrübesi ve uzmanlığı olan bir avukat seçmeniz önemlidir.
 • Avukatın iletişim becerisi önemlidir. Ceza davaları, genellikle stresli ve zorlayıcı olabilir. Bu nedenle, avukatınızın sizinle iyi iletişim kurabilen, size güven veren bir kişi olması önemlidir.
 • Avukatın ücret politikası önemlidir. Ceza avukatlarının ücretleri, davanın niteliğine ve kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle, avukatınızla ücret konusunda anlaşmadan önce, ücret politikasını detaylı olarak öğrenmeniz önemlidir.

Erdemli’de ceza avukatı arıyorsanız, yukarıdaki yöntemleri kullanarak güvenilir ve deneyimli bir avukat bulabilirsiniz.

Erdemli Ceza Avukatı Görevleri Nelerdir?

T.C.K üzerinden yürütülmekte olan ceza hukuku, kişi veya kişilerin bilerek işlediği suçların değerlendirilmesi ve bu suçların ispatlanması sonucunda cezalandırılmalarını uygun bulmaktadır. Bu hem toplumun refahı hem de kişi ve kişilerin emniyeti için hukuki sistemde yer almış, genel ve özel ceza kanunları olarak da ikiye ayrılmıştır.Genel suç kavramında, hem maddi hem de manevi olarak değerlendirilmekte olan zarar, kişinin suç kavramıyla direkt olarak ilişkilendirilecek zararlar vermesi durumunda kanunların incelendiği alanlardan biridir. Özel ceza kanunlarında ise ülkenin kendi içerisinde yer alan kanunlara dönük bir uygulama söz konusudur. Erdemli ceza avukatı bu kapsamda, müvekkilin bilgilendirilmesini sağlayacak ve mahkeme sürecinde yanında olacaktır. Erdemli ceza avukatının görevleri, Türk Ceza Kanunu’na ve Ceza Muhakemesi Kanunu’na göre belirlenmiştir.

Bu görevlerin başlıcaları şunlardır:

 • Müvekkili bilgilendirmesi ve aydınlatması gerekmektedir. Erdemli ceza avukatı, müvekkilini hakkında açılan soruşturma veya davada hakkındaki iddialar, hak ve yükümlülükleri, davanın nasıl ilerleyeceği ve olası sonuçları hakkında bilgilendirmekle yükümlüdür.
 • Müvekkilini temsil etmesi gerekmektedir. Erdemli ceza avukatı, müvekkilini soruşturma ve kovuşturma aşamalarında temsil eder. Bu kapsamda, müvekkilinin ifadesi sırasında, soruşturma ve kovuşturma aşamalarında yapılan işlemlere itirazlarda ve duruşmalarda müvekkilini savunur.
 • Delilleri toplamasına yardımcı olmak ve değerlendirmesi gerekmektedir. Erdemli ceza avukatı, müvekkilinin lehine veya aleyhine olan delilleri toplamak ve değerlendirmekle yükümlüdür. Bu kapsamda, müvekkilinin ifadesi, tanık ifadeleri, bilirkişi raporları, fotoğraflar, videolar gibi delilleri toplar ve değerlendirir.
 • Müvekkilinin haklarını koruması gerekmektedir. Erdemli ceza avukatı, müvekkilinin haklarını korumakla yükümlüdür. Bu kapsamda, müvekkilinin tutuklanmaması, adli kontrol tedbirlerine tabi tutulmaması, beraat etmesi veya en az cezayı alması için çalışır.

Erdemli ceza avukatının görevleri, davanın niteliğine ve kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, ağır ceza davalarında ağır ceza avukatın görev ve sorumlulukları daha fazladır.

En İyi Erdemli Ceza Avukatı Diye Bir Şey Var Mı?

En iyi Erdemli ceza avukatı diye bir şeyin olmadığını belirtmek isteriz. En iyi ceza avukatı güvendiğiniz avukattır. Genel ve özel ceza hukuku çerçevesinde iki farklı tip olarak kanunlar incelenmektedir. Ceza hukuku, hem bireye yapılan suçla hem de devlete karşı işlenen suçla ilişkilendirilmekte, bu durumda işlenen suçun boyutuna göre kanunlara başvurulmaktadır.

Suç kavramıyla doğrudan bağlantılı olan zarar verici eylem, kişinin hayata kast etmesi, yaralama ve işkence uygulaması durumlarında, bununla birlikte kavgaya karışması ve tehdit etmesi de suç olarak işlenmektedir. Devlete karşı örgütlenme, devletin sırlarını casusluk yoluyla taşıma aynı zamanda devlet ve kamu malını kundaklama durumları da ceza hukuku çerçevesinde değerlendirilmekte ve kanunlara başvurulmaktadır. Erdemli ceza avukatı, müvekkilin mahkeme aşamasında temsil edilmesi, dosyasının hazırlanması ve delil toplanması konusunda da destek vermekte, ceza kanunuyla ilişkili olarak danışmanlık yapabilmektedir. 

Erdemli Ceza Avukatı Ücretleri Ne Kadar?

Erdemli ceza avukatı ücretleri, davanın niteliğine ve kapsamına göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, basit bir yaralama suçunda avukat ücreti, ağır bir suçta avukat ücretinden daha düşük olacaktır.
Erdemli ceza avukatı ücretleri, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenen asgari ücret tarifesine göre belirlenir. Bu tarifeye göre, 2024 yılı için Erdemli’de asgari ceza avukatı ücreti aşağıdaki gibidir:

 • Asliye Ceza Mahkemesi: 17.900 TL
 • Ağır Ceza Mahkemesi: 29.800 TL

Bu tarife, sadece asgari ücreti belirler. Avukatlar, bu tarifenin üzerinde ücret talep edebilirler.
Erdemli ceza avukatı ile ücret konusunda anlaşmadan önce, ücret politikasını detaylı olarak öğrenmeniz önemlidir.
Erdemli’de ceza avukatı arıyorsanız, yukarıdaki yöntemleri kullanarak güvenilir ve deneyimli bir avukat bulabilirsiniz. Avukatınızla ücret konusunda anlaşmadan önce, ücret politikasını detaylı olarak öğrenmeniz önemlidir.
İşte Erdemli’de ceza avukatı ücretleri hakkında bazı ipuçları:

 • Avukatınızın tecrübesi ve uzmanlık alanı: Ceza hukuku, oldukça geniş bir alandır. Bu nedenle, davanızla ilgili tecrübesi ve uzmanlığı olan bir avukat seçmeniz önemlidir. Avukatınızın tecrübesi ve uzmanlığı, ücretini de etkileyebilir.
 • Davanın niteliği ve kapsamı: Davanın niteliği ve kapsamı, avukat ücretini etkileyen bir diğer faktördür. Örneğin, ağır bir suçta avukat ücreti, basit bir suçta avukat ücretinden daha yüksek olacaktır.
 • Avukatınızın çalışma koşulları: Avukatınızın çalışma koşulları, ücretini etkileyebilir. Örneğin, avukatınız kendi bürosunda çalışıyorsa, ücreti daha düşük olabilir. Avukatınız büyük bir hukuk bürosunda çalışıyorsa, ücreti daha yüksek olabilir.

Erdemli ceza avukatı ücretleri hakkında daha fazla bilgi almak için, avukatınızla görüşmeniz en iyisidir.

Erdemli Ceza Avukatı Ve Danışmanlık Hizmetleri 

Erdemli ceza avukatı, T.C.K üzerinden değerlendirilmekte olan kanunlara yönelik ilke ve teorilerin de hesaba katılması doğrultusunda müvekkilin bilgilendirilmesini sağlayacaktır. Kanunlar ve ceza üzerinden yürütülmekte olan mahkeme sürecinde, sanık, takın ve mağdurla ilişkili olarak, ifadelerin incelenmesi, delilerin toplanması aynı zamanda mahkeme dosya sunulması durumlarında da avukatın büyük bir payı bulunmaktadır.T.C.K kapsamında gerekli olan bütün işlemlerin yapılması, kanunların ve ifadelerin incelenmesi, mahkeme sürecinin takip edilmesi ile direkt bağlantılı olan avukatın görevi, bu hususlarda müvekkilin de nasıl bir yol çizmesi gerektiğini öğrenmesini sağlayacaktır. Ceza hukuku çerçevesinde uzmanlaşmış olan avukatlarla birlikte çalışabileceğiniz hukuk ve danışmanlık bürosuna başvuru yaparak süreci başlatabilirsiniz.

Genel ceza hukuku bir toplumun temellerini oluşturmakta olan bütün detaylara kanun maddelerinde yer vermiştir. Suçun maddi ve manevi olarak işlenmesi, huzur ve reafah bozucu olması genel olarak yansıtılmaktadır. Geniş bir alanı kapsamakta olan genel ceza hukukunun içerisinde aile, miras, gayrimenkul, iş ve şirketler hukukuna da yer verilebilir, bu hukuk dallarından direkt olarak ceza kanunlarına yönelik işlenmiş suçlara dayanılabilir. Erdemli ceza avukatı, bu konuda kişi ve kişilerin genel ceza hukuku hakkında bilgi alması ve mahkeme sürecinde neler yapılması gerektiğini öğrenmesine yönelik danışmanlık hizmeti verebilmektedir.

Özel ceza hukuku, ülkenin kendi toprakları üzerinde suç olarak tanımladığı maddeleri içermektedir. Örneğin bir ülkede uyuşturucu kullanmak suç ise, bu ülkede uyuşturucu satmak da ceza hukuku alanına girmektedir. Aynı zamanda bununla doğrudan bağlantılı olan, kullanıcı ve satıcı olarak da işlenen suça yönelik yine duruşma yapılabilmektedir. Özel alan olarak ülke sınırları kabul edilecek, Türkiye Ceza Hukuku çerçevesinde kanunları değerlendirilecektir. Ceza kavramının değerlendirilmesi de işlenen suçla direkt olarak bağlantılı olarak, hapis veya adli para cezası şeklinde olabilmekte, kapsam ve sınırlara dayalı karar Yargıtay tarafından verilebilmektedir. Suç ve ceza kavramında eylem ve zarar ilk olarak gözlemlenmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Erdemli Ceza Avukatı Kaç TL?

Erdemli ceza avukatı 17.900 TL’den başlamaktadır. Bu en basit davanın taban fiyatıdır. Davalar zorlaştıkça fiyatta artmaktadır.

Erdemli En İyi Ceza Avukatı Kimdir?

Erdemli en iyi ceza avukatı diye bir kavram yoktur. En iyi kelimesi avukatlık reklam yasağına aykırıdır. Bu sebeple bir avukat kendini en iyi olarak nitelendirmemelidir. Bu noktada en iyi avukat güvendiğiniz en yakın olduğunuz avukat demek doğru olacaktır.

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara