Mezitli Boşanma Avukatları

Mezitli boşanma avukatları; mersin ili mezitli ilçesinde boşanma davalarında görev alan avukat demektir. Mezitli Mersin ilinin ilçesi olup, Mersin’in batı tarafına düşmektedir. Mezitli ilçesi Mersin merkez adliyesine bağlı olup, boşanma davaları Mersin Adliyesinde görülmektedir.

Bu nokta da avukatların büroları da Mersin Adliyesinin yakınındadır. Fakat Mezitli ilçesi, Mersin adliyesi arası araç ile 10 dakika sürmektedir. Bu sebeple, mezitli konumunda bir avukat ihtiyacınız olduğunda, mersin merkeze gitmenizde fayda var.

Boşanma Davaları Kaç Çeşittir ?

Boşanma davaları; anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Anlaşmalı Boşanma, Çekişmeli Boşanmamı Tercih Etmek Gerekir ?

Anlaşmalı boşanma davası çekişmeli boşanma davasına göre çok daha kısa sürede sonuçlanmaktadır. Kısa olması dolayısıyla çok daha az masraflıdır. Anlaşmalı boşanma davaları yaklaşık 3-4 hafta sürmekteyken, çekişmeli boşanma davaları 3-4 yıl arası sürmektedir.

Aldatmaya Dayalı Boşanma Davası Nasıl Açılır ?

Aldatmaya dayalı boşanma davası özel bir ayrılık sebebi olup, ispatı katı kurallara bağlanmıştır. Aldatma fiilinin kanıtlanmasının yanında bunun hukuka uygun şekilde mahkemeye sunulması çok önemlidir. Boşanma davaları usul davalar olup, usulde bir yanlışlık yapılması durumunda hak kayıpları yaşanmaktadır.

Boşanma Davasında Mezitli Avukat Tutmak Gerekir mi ?

Boşanma davaları yukarıda bahsedildiği gibi, usulü davalar olup katı hukuk kuralları uygulanmaktadır. Bu noktada çok kolay olarak gözüken boşanma davaları aslında çok komplike davalardır. Bu sebeple avukatsız yola çıkılması durumunda hak kayıplarının yaşanacağı neredeyse yüzde yüzdür.

En İyi Mezitli Boşanma Avukatları Nasıl Bulurum?

Mezitli boşanma avukatlarında en iyiden çok, boşanma konusunda uzman bir avukattan destek alınması gerekmektedir. En iyi kavramı göreceli bir kavram olup, kişiden kişiye göre değişmektedir. Bu nokta da bir avukat tutarken yapılması gereken şey taraflar arasında ki güvendir. Unutmayın ki, işinizi önemsemeyen bir avukat dünyanın en iyi avukatı da olsa, size bir faydası dokunmayacaktır.

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara