Mersin Pozcu Avukat

Mersin Pozcu Avukat: Türkiye hukuk sisteminin her alanında uzmanlaşmış olan, geniş bir kadroyla çalışılmaktadır.

Mersin Pozcu Avukat

Mersin Pozcu Avukat ve danışmanlık hizmetleri kapsamında, ceza hukuku, tazminat hukuku, Gayrimenkul hukuku, miras hukuku ve medeni hukuk dallarında gerekli işlemler yerine getirilerek, mahkeme sürecinde de destek olunacaktır. İş ve ticaret hukuku, idare hukuku ve vergi alanlarında da danışılabilir.

Pozcu Medeni Hukuk Avukatı

Medeni hukuk çerçevesinde değerlendirilmekte olan aile hukuku, boşanma davaları, miras davaları ve aile içi mal mülk paylaşım davalarında da kanunların maddelerine göre mahkeme sürecine yansıtılabilmektedir. Boşanma avukatı, Pozcu bölgesinde Asliye mahkemesine başvuru yapmakta olan tarafların, velayet, nafaka ve mal mülk paylaşımı davalarında süreci takip etmekte, müvekkilini temsil etmekte ve gerekli olan diğer hukuki işlemleri yerine getirmektedir. Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarında, miras, soyad değişiklikleri ve velayet kapsamında da gerekli olan dava sürecine dahil olabilmekte, yasal süreç hakkında müvekkilinin bilgilenmesini sağlayacak şekilde süreci başlatabilmektedir. Medeni hukuk alanında uzmanlaşmış olan Mersin Pozcu avukat ve danışmanlık hizmetleri kapsamında irtibat kurarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Pozcu Miras Hukuku Avukatı

Mersin Pozcu Avukat, uzmanlaştığı miras hukuku çerçevesinde, vasiyetname ve mirasçı tayini sözleşmesinin hazırlanması ve düzenlenmesi, vasiyet itiraz davalarının açılması, mirastan sonraki mal ve mülk paylaşımlarındaki anlaşmazlıkların ortak bir paydada buluşularak mahkemeye yansımaması durumlarında da yardımcı olabilmektedir. Hem avukatlık hem de maddi hususlar konusunda arabuluculuk görevini yerine getirecek olan avukat, saklı payın korunması yasası ve davası aynı zamanda miras talebi ve reddi davalarına da bakmaktadır. Boşanma davalarında, aile içindeki anlaşmazlıklarda da gerekli olan hukuki işlemlerle ilgili müvekkilin bilgilendirilmesi aynı zamanda mahkeme sürecinde temsil edilerek, dosya hazırlanması ve evrakların mahkemeye verilmesi durumlarında da yardımcı olacaktır.

Pozcu İdare Hukuku Avukatı

İdare hukuku doğrudan kamuyla ve devletle bağlantılı olan durumların söz konusu olduğu alanlardan biridir. Tabi ki yasalar doğrultusunda işlenmekte olan idare hukukunda, özellikle kişinin ya da şirketin devlete olan borcu, kamuya ait olan bir yere verdiği zarar sonucunda ödemesi gereken maliyet açısından da kontrol edilmekte olan bir hukuk alan olarak yer almaktadır. Devlet kurumlarına ve devletin hakkına sahip çıkılan bu hukuk dalında, vergi ödenmemesi veya vergi borcunun olması durumlarına karşı dava açılabilmekte, banka ve benzeri durumlara karşı da gerekli olan süreç hakkında bilgi verilmektedir. Pozcu avukat, müvekkilin bu kapsamda bilgilenmesi ve gerekli işlemleri yapmasını sağlayacaktır.

Tazminat Hukuku Avukatı

Boşanma davalarında, trafik kazalarında ve şirketlerin sözleşme ihlalelerinde de devreye girmekte olan tazminat hukuku, kişinin zararının maddi olarak karşılanmasını talep ettiği bir alandır. Pozcu avukat, sözleşmelerden kaynaklanmakta olan alacak davalarında, borçlar hukuku çerçevesinde gerçekleşmekte olan tazminat davalarında ve fikri sinai mülkiyet haklarında da müvekkilin bilinçlendirilmesini bu konu kapsamında bilgi sahibi olmasını sağlayacaktır. Malpraktis davaları, iş kazaları ve trafik kazaları kapsamında da açılmakta olan tazminat davasında, kişinin maddi ve manevi kayıplarına yönelik ilerlemekte olan süreçte gerekli olan işlemler yapılarak, hukuki sistem çerçevesinde yürütülmektedir. Tazminat davası açılması veya açıldıktan sonraki evrede müvekkilin haksızlığa uğradığını mahkemeye bildirmesiyle hukuk ve danışmanlık hizmetleri verilecektir.

Pozcu Hukuk Ve Danışmanlık

Pozcu hukuk ve danışmanlık hizmetleri kapsamında, tazminat davası, gayrimenkul davası, miras davası, boşanma, velayet ve nafaka davası konularında uzman olan avukatlarla iletişim kurabileceğiniz uzman bir kadroyla çalışılmaktadır. İş ve ticaret hukuku kapsamında aynı zamanda bilişim suçları ve mesleğin kötüye kullanımını içeren ceza hukuku alanlarında da gerekli olan yasal işlemlerin yapılması için yönetmeliğe uygun hareket edilmektedir. Ceza hukuku, medeni hukuk, miras hukuku, inşaat hukuk ve iş ticaret hukuku kapsamında da sorularınızı yönelterek, süreç hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Pozcu danışmanlık ve avukatlık hizmetleri kapsamında, müvekkilin mahkeme sürecinde yanında olacak, dosya sunulması, delil toplanması ve müvekkilin savunulması alanlarında da destek olacaktır.

Yorum yapın

Open chat
Merhaba 👋
Size yardımcı olabilir miyiz?
Hemen Ara